Piri Reis Koleji dünya üçüncüsü

Bu haber 07 Mayıs 2014 - 23:46 'de eklendi ve 857 kez görüntülendi.

 

pirireis1.Kenya’nın başkenti Nairobi’de düzenlenen “Golden Climate International Environmental Project Olympiad” yarışmasında Piri Reis Koleji Dünya üçüncüsü olarak üçüncüsü olarak 2 bronz madalya kazandı.

Haber Merkezi

Kenya’nın başkenti Nairobi’de düzenlenen “Golden Climate International Environmental Project Olympiad” yarışmasında Piri Reis Koleji Dünya üçüncüsü olarak üçüncüsü olarak 2 bronz madalya kazandı. 500 Projenin başvurduğu olimpiyatların finalinde 26 ülkeden 116 proje yarıştı. Kenya Milli Eğitim Bakanının açılışını yaptığı olimpiyatta Milli Eğitim Bakanı Piri Reis Koleji öğrencilerinin hazırladığı projeye ayrı ilgi gösterdi.

Olimpiyatlara katılan en küçük öğrenci olmalarına rağmen jüriden tam not alan öğrenciler Bronz Madalya alarak hem kendilerini hem de Muğla’yı sevindirdiler. Milli Eğitim Bakanı öğrencilerden hem proje hakkında bilgi aldı hem de onlarla sohbet etti.

Piri Reis Koleji 6. Sınıf öğrencisi Alperen Sargın ve 7. Sınıf öğrencisi olan Mustafa Baran Aydın Eylül Ayı’ndan itibaren Olimpiyat Takımında olduklarını, öğretmenleriyle birlikte uzun süredir hazırladıkları projeyi sunduklarını ve madalya alarak mutlu olduklarını ifade ettiler.

Öğrencilerle birlikte proje için Kenya’ya giden Piri Reis Koleji Müdür Yardımcısı Ümit Tekin, öğrencilerini bu başarıdan dolayı tebrik ettiğini ve bundan dolayı onların başarısını ödüllendirmek için Kenya’da 2 günlük safari yaptıklarını, Kenya’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezdiklerini bildirdi. Tekin, ayrıca olimpiyatlardaki projelerin İngilizce sunulduğunu bu sayede çocukların kendilerini geliştirdiklerini aynı zamanda olimpiyata katılan diğer ülke öğrencileri ile tanışma ve farklı kültürleri tanıma fırsatı bulduklarını söyledi.

Piri Reis Koleji geçen yılda Kenya’daki olimpiyatlara katılmış ve başarı yakalayarak madalya almıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.