Piri Reis Koleji başarıya doymuyor

Bu haber 18 Mayıs 2014 - 23:58 'de eklendi ve 726 kez görüntülendi.

piriresissssEndonezya’nın başkenti Jakarta’da düzenlenen ISPRO (International Science Project Olympiad) yarışmasında Muğla Piri Reis Koleji öğrencileri 2 gümüş madalya alarak Muğla’yı ve Türkiye’nin gurur kaynağı oldu.

Kadir Tamer

Endonezya’nın en prestijli uluslararası olimpiyatı olan, ISPRO Proje Olimpiyatı, Endonezya Eğitim ve Kültür Bakanlığı ve PASIAD tarafından organize edilen ve Jakarta’da 4-9 Mayıs’ta gerçekleşen olimpiyata, Biyoloji, Fizik, Kimya, Çevre, Teknoloji dallarında 24 farklı ülkeden finalist projeler katıldı.

2 gün süren sergi esnasında Endonezya’nın saygın akademisyenlerinden oluşan jüri üyelerine ve ziyaretçilere İngilizce sunumlar öğrenciler tarafından yapıldı. 24 ülkenin kültürlerinin sunulduğu “Kültür Şov”, Küçük Endonezya “Taman Mini” gezisi ve Safari Park’ta geçirdiğimiz unutulmaz günün ardından ödül töreni yapıldı.

Piri Reis Koleji 6. sınıf öğrencileri Emir Bedirhan Aydın ve Selim Emre Genel, Eylül Ayı’ndan Olimpiyat Takımında olduklarını, öğretmenleriyle birlikte uzun süredir hazırladıkları projeyi sunduklarını ve gümüş madalya alarak mutlu olduklarını ifade ettiler. Yarışma esnasında bulundukları ortamda kültürler arası diyalog ortamı yakaladıklarını kaydeden iki öğrenci, “Endonezya insanındaki hoşgörüyü gördük. Ayrıca organizasyon komitesindeki samimiyete ve ilgiye çok teşekkür ederiz” diyerek duygularını paylaştılar.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.