Piri Reis Hokey’de Muğla’yı temsil edecek

Bu haber 30 Nisan 2014 - 20:41 'de eklendi ve 1.029 kez görüntülendi.

pirireis465165165165Hokey müsabakalarında Piri Reis Koleji Yıldız Erkek Hokey takımı oynadığı tüm maçları gol yemeden kazanarak Muğla birincisi oldu.

Hasan Telli

Muğla’da 2013/2014 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyet programında yer alan okullar arası yıldız erkekler Hokey müsabakaları ilimiz Yerkesik Stadı’nda yapıldı. Yapılan karşılaşmalar sonucunda Piri Reis Koleji Yıldız Erkek Hokey takımı oynadığı tüm maçları gol yemeden kazanarak Muğla birincisi oldu.

Bu başarının ardından Piri Reis Koleji 12-17 Mayıs tarihleri arasında Malatya’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda Muğla’yı temsil etmeye hak kazandı. Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmasına rağmen Muğla’da çok ilgi gören ve Türkiye Süper Liginde Muğla’mızın temsil edildiği tek spor dalı olan Hokey branşında öğrencilerin başarılı olmasının önemine değinen ve öğrenciler tarafından bu branşın çok sevilerek oynanıp ilgi ile takip edildiğini belirten Okul Müdürü Nuri İleri, “Bu başarıda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum. Öğrencilerime Türkiye Şampiyonası’nda başarılar diliyorum” dedi.

Piri Reis Koleji Yıldız Erkek Hokey Takımı ve aynı zamanda Türkiye Hokey Bayan Milli Takım antrenörü Serkan Şen ise, “Bize imkânlarının tamamını seferber ederek bütün ihtiyaçlarımızı karşılayan okul idaresine çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu birlik beraberlik ve dayanışma ile Türkiye Şampiyonası’ndan da iyi bir derece ile döneceğiz. Muğla’ya Türkiye şampiyonasında derece getireceğimize inanıyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.