Piri Reis Çanakkale Zaferi’ni kutladı

Bu haber 23 Mart 2015 - 23:59 'de eklendi ve 651 kez görüntülendi.

pirireisPiri Reis Eğitim Kurumu 18 Mart Çanakkale Savaşları Deniz Zaferi‘nin 100. Yıldönümünü düzenlediği etkinlik ile kutladı.

Hafize Ataseven

Piri Reis Eğitim Kurumları, Çanakkale Savaşları Deniz Zaferi’nin 100. Yıl dönümünü düzenledikleri etkinliklerle kutladı. Okul bünyesinde gerçekleşen kutlama etkinlikleri büyük bir beğeni topladı.

Piri Reis Eğitim Kurumları konferans salonu önünde dev bir platform kurularak Çanakkale Savaşları’nı sembolize eden siperler, savaş tabyaları, kahraman Türk askerlerinin o günün şartlarını ortaya koyan materyaller sergilendi. Çanakkale Savaşları’nda yaşanan her biri ibret dolu, binlerce olay ve hikâyelerin resimleri asıldı.

Öğrenciler, Çanakkale Savaşları’nda şehit olan Muğlalı şehitlerimizin isimlerinin yazılı olduğu bir şehitlik oluşturdu. Serginin gezilmesinin ardından katılımcılara, Çanakkale’de savaşan askerlerimizin bir öğün yemeği olan buğday ekmeği ve şekersiz üzüm hoşafı ikram edildi. Öğretmenler öğrencilerine savaş koşullarını ve zor şartlara rağmen askerlerin sarsılmayan inançlarını ve cesaretini anlattılar.

Etkinliklerin sonunda değerlendirmede bulunan Piri Reis Eğitim Kurumları Müdürü Ömer Doğan, “Şerefi ve kahramanlıklarıyla dolu koskoca bir tarihin mirasçılarıyız. Üç kıtada adaletle dolaştığımız muhteşem günlerde oldu, bütün dünyanın birleşerek bizimle hem dem olmuş Aziz Anadolu’dan bizleri çıkarmaya geldikleri günler de. Bizim ecdadımız tarihinin her devrinde insanlığa örnek olmuştur. Bizde hazırladığımız sergi ve çalışmalarla, askerlerimizin yediklerini kendimize öğün edinerek Çanakkale Ruhunu öğrencilerimize anlatamaya çalıştık”’ dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.