Pimatya Bursluluk Sınavı’na yoğun ilgi

Bu haber 30 Mart 2015 - 0:21 'de eklendi ve 582 kez görüntülendi.

pimatyaÖzel Piri Reis Eğitim Kurumları’nda gerçekleştirilen Pimatya Bursluluk Sınavına yoğun katılım oldu.

Haber Merkezi

Özel Piri Reis Eğitim Kurumları’nda gerçekleştirilen Pimatya Bursluluk Sınavına yoğun katılım oldu.

Muğla’nın Menteşe, Ula, Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinden 4, 5, 6 ve 7’nci sınıflara yönelik yapılan sınava yaklaşık bin 500 öğrenci katıldı. Sınav neticesinde dereceye girecek öğrencilere Piri Reis Eğitim Kurumları’nda burslu okuma imkânı sağlanacak.

Piri Reis Kurumları Genel Müdürü Ömer Doğan sınavla ilgili bir açıklama yaptı. Piri Reis Eğitim Kurumları’nın düzenlediği bu yılki sınava rekor katılım gerçekleştiğini, yaklaşık bin 500 öğrencinin sınava girmek için başvurduğunu dile getiren Doğan, “Kurumumuz; Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda, Muğla genelinde ilköğretim okullarının 4, 5, 6 ve 7. sınıflarında okuyan öğrenciler arasında derslere olan ilgiyi artırmak, öğrencilerin seviyelerini göstermelerini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla Pimatya bursluluk sınavı düzenledi. Kurumlarımız, eğitim-öğretim kalitesi, fiziki imkânları, sosyal ve sportif faaliyetleri, yabancı dil öğretimiyle son yıllarda çok iyi bir çıkış yakalamış ve Türkiye’nin en başarılı okulları arasına girmiştir. Yakalanan sportif başarılar ve sınavlarda elde edilen Türkiye dereceleri bunun en güzel ispatıdır. Bursluluk sınavına yapılan bu rekor başvuru, Muğla halkının okulumuzun eğitim kalitesi ve başarısına ne kadar güvendiğinin en açık göstergesidir. Bu yoğun ilgi ve güven Muğla’nın en çok tercih edilen özel okulu olmamız sonucunu doğurmuştur” dedi.

Doğan, ödüllü sınava katılan tüm öğrencilere hediyelerin verileceğinin altını çizerek, “Sınava girip barajı aşan öğrencilerin kontenjan durumuna göre okullarımıza burslu olarak kayıt yaptırabilecekler. Dereceye giren öğrencilere her sınıf için birinciye tablet ve altın madalya, ikinciye bisiklet ve gümüş madalya, üçüncüye mp5 ve bronz madalya verilecek. Ayrıca, dereceye giren öğrencilerin öğretmen ve okuluna da hediyeler verilecek” ifadelerini kullandı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.