Personele yangın eğitimi

Bu haber 10 Aralık 2015 - 23:11 'de eklendi ve 544 kez görüntülendi.

BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI EĞİTİMİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONELİNE “BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI YÖNETMELİĞİ VE YANGINA DAYANAKLI KAPILAR” İLE İLGİLİ EĞİTİM VERİLDİ.Muğla Büyükşehir Belediyesi personeline binaların yangından korunması yönetmeliği ve yangına dayanaklı kapılar ile ilgili eğitim verildi.
Haber Merkezi
Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen eğitime Büyükşehir ve İlçe Belediyelerden konu ile ilgili 27 personel katıldı. Standart BM TRADA Belgelendirme Firması Müdürü Fadime Karagöz tarafından verilen eğitimde personele, yangına dayanıklı çelik ve ahşap kapılarda tasarım faktörleri ve teknikleri ile Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik ve kapılarda yangına dayanıklılık testleri hakkında bilgiler verildi. İtfaiye Dairesi Başkanı Raşit Çöl, İtfaiye Yönetmeliğinde geçen ‘İşyeri, eğlence yeri, fabrika ve sanayi kuruluşlarını yangına karşı önlemler yönünden denetlemek, bu konularda mevzuatın öngördüğü izin ve ruhsatları vermek’ görevi İtfaiye Dairesi Başkanlığı AKOM ve Önleme Şube Müdürlüğü’ne ait olduğunu söyledi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Ali Zağlı, “İlgili mevzuat sebebiyle yangın esnasında alev ve dumanın etkilerini en aza indiren ve yangının hızla ilerlemesini önleyen yangına dayanıklı kapılar hakkında bu alanda görev yapan personelin bilgilendirilmesi oldukça büyük önem arz ediyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.