Personele iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Bu haber 13 Temmuz 2018 - 1:37 'de eklendi ve 486 kez görüntülendi.

Menteşe Belediyesi, iş ve işçi güvenliğini sağlamak ve vatandaşlarına daha sağlıklı hizmet vermek adına Temizlik İşleri ve Park ve Bahçe Müdürlüğü bünyesindeki personele, 4 gün boyunca “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi verdi.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi İş Güvenliği Uzmanları tarafından verilen eğitimlerde personele Menteşe Belediyesi, iş ve işçi güvenliğini sağlamak ve vatandaşlarına daha sağlıklı hizmet vermek adına Temizlik İşleri ve Park ve Bahçe Müdürlüğü bünyesindeki personele, 4 gün boyunca “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi verdi.

Eğitimde çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması, iş sağlığı güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü konuları slayt sunum eşliğinde anlatıldı.

Vatandaşlara doğru ve hızlı hizmet verebilmenin temel kurallarından birinin bilinçli personel olduğunu ifade eden Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Belediyemiz bünyesindeki personelimize yönelik eğitimlerimiz sürekli devam ediyor. Bu eğitimle amacımız personelimizde iş sağlığı ve güvenliği konularında bilinç oluşturmak ve bunu hayatlarının her alanında uygulamalarını sağlamak. Bilinçli personelle vatandaşlarımıza daha verimli ve daha kaliteli hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu amaçla belediye olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda gereken hassasiyeti göstermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.