Perinçek’ten direniş çadırına ziyaret

Bu haber 29 Nisan 2014 - 20:16 'de eklendi ve 663 kez görüntülendi.

perincek165165165165Bir dizi inceleme ve ziyaret için Muğla’ya gelen İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, özelleştirmeye karşı Yatağan Termik Santrali önüne kurulan direniş çadırını ziyaret etti.

Haber Merkezi

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Muğla’daki termik santraller ve bu santrallere kömür temin eden linyit sahalarının özelleştirme kapsamına alınması nedeniyle 225 gün önce Yatağan Termik Santrali önüne kurulan direniş çadırını ziyaret etti.

Doğu Perinçek’i direniş çadırında enerji ve maden işçileri ile bu işçilerin örgütlü bulundukları TES İŞ Sendikası ve Maden İş Sendikası Yatağan şubelerinin yöneticileri karşıladı. Yatağan Termik Santrali önünde kendisini bekleyen işçilere hitaben bir konuşma yapan Perinçek, “Mustafa Kemal ekonomisinin kurduğu kamu iktisadi teşekküllerini en ön siperde sizler savunuyorsunuz. Sizi yürekten kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum. Siz vatanımızı ve Cumhuriyetimizi savunuyorsunuz. Türk milleti olarak sizlere çok şey borçluyuz. Siz bugün vatan bekçilerisiniz, Cumhuriyet bekçilerisiniz. Türkiye’nin geleceğini, bu vatanın, bu insanların yağmadan, sömürüden kurtulmasını ön siperde sizler gerçekleştiriyorsunuz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.