Pazarcı esnaftan turiste örnek davranış « Hamle Gazetesi

Pazarcı esnaftan turiste örnek davranış

Bu haber 29 Mayıs 2015 - 22:16 'de eklendi ve 710 kez görüntülendi.

pazarciesnafi5166161Marmaris’te bir turistin kaybettiği cüzdanı bulan esnaf cüzdanı polise teslim etti.

Haber Merkezi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde tatil yapan Amerikalı kadın turist, pazarda kaybettiği ve içerisinde 2 limitsiz kredi kartı ile para bulunan cüzdanını polise teslim edilmesinden memnun kalarak teşekkür etti.
Edinilen bilgiye göre, yelkenli yatla ilçeye tatile gelen ve Kalifornia eyaletindeki bir hastanede görevli Susan Marie Ormiston, alışveriş yapmak için Marmaris Belediyesi Kapalı Pazaryeri’ne gitti. Alışveriş sırasında cüzdanını düşüren Ormiston, cüzdanını düşürdüğünü fark etmeden tekneye geri döndü.
Bu sırada pazarcı esnafından ismi açıklanmayan bir kişi içinde 328 lira para ve 2 limitsiz kredi kartı bulunan cüzdanı bularak polise teslim etti. Marmaris Polis Merkezinde görevli polis memuru Yıldırım Temur, cüzdandaki bir GSM operatöründen alınmış internet paketi kartından kadının kimliğini ve telefon numarasını tespit ederek Amerikalı kadına haber verdi.. Cüzdanının bulunmasına çok sevinen kadın, Polis Merkezine gelerek cüzdanını Temur’dan teslim aldı.
Ormiston, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, içerisindeki limitsiz kredi kartları ve nakit paraya dokunulmadan cüzdanının kendisine ulaştırılmasından çok büyük bir sevinç ve mutluluk duyduğunu söyledi.
Cüzdanını ve kredi kartlarını başka bir ülkede kaybetmiş olsa, bulunmasının çok zor olacağını ifade eden Ormiston, cüzdanını polis teslim eden esnaflara ve kendisini bulmak için çaba gösteren polis memuruna minnettar olduğunu ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Müşteba KARAMANOĞLU 30 Mayıs 2015 / 00:00

Örnek bir davranış kayıp cüzdanı bulup Polis Merkezine teslim eden esnafımızı kutlar. Susan Marıe Ormiston ,a arayıp bulan Marmaris Polıs Merkezinde görev yapan Yıldırım TEMUR ,a örnek bir davranış sergiledikleri için teşekür ederiz ..
Eğer cüzdan sahipine ulaşmasa yabancı bir Ülkede ne yapar insan . Kendi şehrinde bile düşürse bulamazsa ne olur ..
Bende 1992 de Muğla,da Kasapoğlu apt. önünde bir çanta buldum .. İçi para ve evrak kimlik kart vardı .Hemen Eski Garaj dakı Polis Karakoluna götürdüm .İçinde zamanın mark vardı ..7.000 .Mark .3500. tl . para ve kimlik kartları vardı .Ogünlerde o parayla ıkı araba alınırdı …Kimlikten Baktığımızda Paranın İsmet SIRÇABURUN Hocamızın olduğu meydana çıktı teslim edildi..
Birde şimdi Muğla Belediyesi Veteriner Hacı BEY .ait bir cüzdan bulmuştum kendisini arayıp bulup teslim etmiştim ..90 ,lı yıllar ..
1992 Üniversite yeni açılmıştı ..Kız öğrenciye ait cüzdan buldum içi para doluydu teslim etmiştim ..
Çok telefon .çüzdan evrak buldum ..hepsinide ulaştırdım .
fAKAT GEÇENLERDE OPTİK GÖRME MİYOP GÖZLÜĞÜMÜ DÜŞÜRDÜM MUĞLA HASTANE CADDESİ İLE PAZAR YERİ HAS TAKSI DURAĞI MUĞLA ZİRAAT BANKASI VE YAĞCILAR HALİ GÜZERGAHINDA KAYBETTİM BULAMADIM EĞER BULAN OLDUYSA HAS TAKSI MUSA METİN AĞBİYE ULAŞTIRSIN ….