Pazar Günü Hangi Partinin Adayı Kazanacak? « Hamle Gazetesi

Pazar Günü Hangi Partinin Adayı Kazanacak?

Bu haber 28 Mart 2019 - 1:11 'de eklendi ve 1.450 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Pazar günü Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla ve ilçelerinde dananın kuyruğu kopacak. Muğla’da ve ilçelerinde değişik partililerden adaylığını açıklayan çok sayıdaki partililer Pazar günü seçim sonucunu dört gözle bekliyorlar. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için dört aday oy almak için gitmedikleri yer kalmamış. Şunu da söyleyeyim Muğla’nın bir dağ evinde bulunan iki seçmeninde ayağına gitmişler kendilerine oy istemişler. İşte bu yerel seçim genel seçim havasına dönüştü.

Sevgili okurlarım, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’den Dr. Osman Gürün, AK Parti’den Dr. Nil Hıdır, DP’den Mehmet Kocadon, Bağımsız Aday Behçet Saatcı gitmiş oldukları mitinglerde ve köy kahvelerinde harıl harıl çalışıp seçmenlerden oy istemişler. İyi hoş da bu dört aday gece gündüz çalıştıkları için bir hayli yorgun düşmüşler. Hatta bazı adaylar vurulan iğne ile ayakta duruyorlarmış. Muğla il genelinde CHP’nin oyu bir hayli yüksek. Yarın ne olur onu bilemeyiz? Daha fazla oy mu alır yoksa oylarını azaltır mı? Son günlerde Sayın Gürün’e kırgın olan CHP’lilerin seçim atmosferini göz önüne alıp oylarını tekrar CHP adayı Osman Gürün’e oy vereceklerini dile getiriyorlar.

Sevgili okurlarım, AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır ise CHP ile arasındaki AK Parti’nin oy farkını göz önüne alıp dağ bayır demeden Muğla’nın her yerini dolaşıp seçmenden oy istiyor ve gitmiş olduğu yerlerde büyük ilgi görüyor. Sevgili okurlarım Bodrum belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise seçmene yakın davrandığı ve çok sayıdaki bazı köylere yatırım yaptığı için gitmiş olduğu toplantılarda ilgi odağı oluyor. Bilhassa bayanlar tarafından ilgi görüyor. Sayın Kocadon yapmış olduğu bu girişimle hangi partiden oy alacağı dile getiriliyor.

Sevgili okurlarım, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’da boş durmuyor. İlçe ilçe, köy köy dolaşıp seçmenlerle birlikte olmaya çalışıyor. İl genelindeki ülkücülerin tercihi de Bağımsız Aday Behçet Saatcı olarak dile getiriliyor. Desenize kıran kırana bir seçim olacak. İlçelere gelince CHP’nin adayları Milas’ta Muhammet Tokat, Menteşe’de Bahattin Gümüş, Ula ve Datça Belediye başkan adayları rahat olurlarken diğer ilçelerde kıran kırana bir seçim var sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.