Partilerin koyduğu “esaret” kalktı

Bu haber 31 Ocak 2014 - 17:51 'de eklendi ve 914 kez görüntülendi.

esaretkakti6516516Yüksek Seçim Kurulu, 30 Martta yapılacak seçimlerde partileri tarafından aday gösterilmeyen aday adaylarının önünü açacak bir karar aldı. Karar göre aday adayları bir başka partiden aday olabiliyor. Bu karar ile Muğla’da partilerinden belediye başkan aday adayı olmalarına rağmen seçilmeyen isimlerin başka partilerden aday olmaları içindeki önlerindeki engel ortadan kalkmış oldu.
Özcan Özgür
Yüksek Seçim Kurulu, 30 Martta yapılacak seçimlerde partileri tarafından aday gösterilmeyen aday adaylarının önünü açacak bir karar aldı. Karar göre aday adayları bir başka partiden aday olabiliyor. Bu karar ile Muğla’da partilerinden belediye başkan aday adayı olmalarına rağmen seçilmeyen isimlerin başka partilerden aday olmaları içindeki önlerindeki engel ortadan kalkmış oldu.
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 30 Mart öncesi çok önemli bir karar aldı. YSK, 30 Mart’ta yapılacak seçimlerde partileri tarafından aday gösterilmeyen aday adaylarının önünü açtı. Önceki gün yapılan toplantıda alınan karara göre aday adayları isterlerse başka bir partiden aday olabilecekler.
Yüksek Seçim Kurulu aldığı kararla, müracaatları kabul edilen; ancak partileri tarafından aday gösterilmeyen aday adaylarının, farklı partilerden aday olmalarının önünü açtı. Buna göre aday gösterilmeyen aday adayları, isterlerse listeler seçim kurullarına verilmeden farklı bir partiden aday olabilecekler.
Daha önce aday adayı olan; ancak partileri tarafından aday gösterilmeyen isimler farklı bir partiden dahi olsa aday gösterilemiyorlardı.
KARAR MUĞLA’DA DENGELERİ BOZABİLİR
Önümüzdeki günlerde bir başka partiden bağımsız Büyükşehir Adayı olmaya hazırlanan CHP Muğla Büyükşehir Aday Adayı Musa Gökbel YSK kararı ile rahatladı. Gökbel, ile birlikte Ula’da Ahmet Çalca’nın, Milas’ta Ahmet Çalca’nın önünün açıldığı belirtildi.
Bilindiği gibi daha önce Milas’ta Barış Saylak’ın, Marmaris’te Mehmet Baysal’ın, Ula’da Ahmet Çalca’nın bir başka partiden adaylıkları söz konusu edilmişti. Hatta bunlardan Çalca hafta sonunda partisi CHP’den istifa etmiş ve bağımsız aday olacağını açıklamıştı. Şimdi YSK’nun kararı ile daha önce CHP’den aday adayı olan Milas’ta Barış Saylak’ın, Ula’da Ahmet Çalca’nın bir başka partiden aday olmaları beklenmekte.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.