PARTİLERİMİZİN   CEMAİL  EVVELİ

Bu haber 03 Haziran 2015 - 20:57 'de eklendi ve 1.196 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

7 Haziran 2015 seçimine üç gün kaldı. Sandık başına gitmeden önce seçimde kullanacağımız oyun değeri nedir acaba,  benim oyum ülkenin kaderinde bir rol oynar mı? Bu gibi konuları, seçmen Hasan soruyor.  Sual; Sayın Nizamoğlu; siyasi parti olarak vatandaştan oy isteyen 4 partimizi geçmişleri ile bize anlatırmısınız?

Cevap; Evvela baraj sorunu yaşayan yeni yeni sıçratılmak istenen bana göre Apo’nun Partisinden başlamak daha uygun olur sanıyorum. Bu partinin temeli PPK’dır. İlk olarak yurdumuzun önemli illerinde yapılan yürüyüşlerde, DİSK olarak ortaya çıktılar. Diğer terör örgütleri ile sanki bir düğmeden idare edilir gibi toplanabilenlerden Töp Der, CHP li Belediye lerin her zaman hazır beslediği sözde işçileri hatırlıyorum. 1980 öncesi Halk evlerinde eğitilen çok çeşitli ad ile yollara dökülenlerin en etkin ve CHP tarafından 1991 seçiminde meclise girmeleri sağlanan Fehmi Işıklar, Leyla Zana gibi 21 kişi bir yandan dağda gibi görünseler de, büyük illerimizin korkulu rüyası olmuşlardır. Leyla Zana’nın meclis kürsüsünden salladığı Apo bayrağı CHP’nin büyük ayıbı olarak Meclis zabıtlarında kırmızı kalemle yazılıdır.

MHP nin kurucusu  Alparslan Türkeş 1944 yılında CHP’nin  tek parti döneminde Türkçü ve milliyetçi diye işkence edilenlerdendi. 1960 da akıllara durgunluk veren bir görüntü yaşanıyordu. 27 Mayıs sabahı radyolardan ‘Dikkat Dikkat’  diyen ses bize hiç de yabancı değildi. ‘Geçici olarak ordu yönetime el koydu. Kardeş kanını önlemek için  ve kısa zamanda seçime gidilecektir’, bu konuşanı bir daha duymadık. Yeni ses Cemal Gürsel İhtilal Komitesi Başkanı olmuş ve diyor ki,( Menderes i yakalattırdım. Sayın İnönü sıhhattadır.)

İhtilali küçük rütbeli subaylar yaptı denildi. Ama ihtilalin arkasında olan keşke başkaları olmasaydı. İşte bu çok yanlış olan hareket, çok yanlış olan 61 anayasası keşke yapılmasaydı. Keşke özerk kuruluşlar da  hiç olmasaydı.

Burada MHP için daha yanlışlar çok. İhtilali bulaştın ve dışlandın. Orada daha ne işin vardı da 61 Anayasası yapılırken 11 CKMP’li destek oldular.  Altmışlı yılların sonlarına doğru Alparslan Türkeş in Ülkü Ocakları’nı kurduğu yayılınca milliyetçi aileler çocuklarını terör örgütlerinden korumak gayesiyle ülkücülüğe sahip çıkmıştır.

1999 seçimlerine kadar MHP ile yakından ilgimiz az olmuştur. Ancak; bu seçimde sağ cenahta amin denecek partiler adete tükendiler. Buna sebep olanlar ortalarda bakınıyorlar. Biz MHP’ye bu seçimde destek olmaya karar

vererek girdik. Seçimin en büyük rakibi Ecevit in Demokratik Sol Partisi idi. Ecevit’i Fethullah hoca destekliyordu.

Bugün paralel örgüt denilen Hocanın cemaati o seçimde ancak beş fark yaptırmıştı. Seçim sonu Ecevit 132, MHP ise 125 idi. Bu durumda Çillerin DYP’si MHP’ye 25 milletvekili aktarabilecekti. Bahçeli için o zaman pek çok sitem eden bizleriz. İlle de Rahşan hanımın iğneli hakaretlerine bile katlanmak, sokak terörünü destek olmasıyla ün yapan Ecevit in mahiyeti olmayı tercih etti. Üçlü koalisyon içinde bir sürü hata yapıldı. Milliyetçilik o zaman tekrar solaka oldu. Kendi içinde yaşanan üç olay var ki, bunları hiçbir sağ parti yapamaz. Erbakanın partisinden milletvekili seçilen ve meclise kapalı geldin diye Merve Kavak a Ecevitin yaptığı hakareti tahammül edemeyen ve kürsüye çıkarak Müslüman değilmisiniz diye haykıran genç MHP milletvekilinin partiden ihraç edilmesi, Cumhurbaşkanı adayı oldun diye muhterem Şadi Somuncuoğlunu dövdürmek  ve bir de en başarılı bakan olan Ulaştırma Bakanı’nı görevden almakla, zaten kimlikler ortaya çıkmıştı.( o tarihten itibaren bizler yeni bir arayışa girdik ve çok şükürler olsun ki 3.11.2002  aradığımızı da bulduk.

İHTİLALCİ PAŞALARA DESTEK OLAN

İhtilal yapamamaktan kabuğuna sığmaz hale gelen ihtilalci paşalara arka çıkanlar, onların içinden millet vekili seçenler, her on yılda bir ihtilal yapılmasından yana olan partiler 12 eylül 2010 tarihinde Yapılan Anayasa reformuna ret oyu vermişlerdir. Onların ne mal olduğunu bilen milletimiz yüzde 58 oyla anayasanın bazı maddelerini yenilemiştir. Şimdi artık ihtilal olsun da iktidar olalım. Hazır hazinede ne varsa birkaç yıl içinde hallederiz, enflasyon çift rakam olur, faizler eski yerine gelir. Bu millete yüz vermeye mi gelir. Asarsın bir levha EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİN diye onu hiç uygulamak aklına bile gelmez. Elimde bir kitap var. Petrol yolsuzluğunu araştıran bir Jandarma Kurmay Albay yazıyor. Hortumların gittiği istikamet ortaya çıktı çıkacak, Albayı PKK ile savaş mahaline tayin etmişler. Uç karakola varınca, evvela bütün istihbarat hatlarını yenilemiş olarak terör örgütünün içinde bulunan ABD’li  albayın şifrelerinden takiple 50 kişilik terör örgütünü  çember içine alınca üst makamlardan emir bekliyor. Gecenin 3’ünde bir emir geliyor onları serbest bırakın. Bu paşa da şimdi af kapsamında veya hiç suçlanmadı, şahit olarak lütfen ifade verecekti. Din adını duydu mu Hummak görmüş gibi deliren CHP, şimdi  Fethullah Hoca için ABD’lere gidip gelmekte mi ? Diyorum ki, Hasan neden bu kadarı yeter demiyorsun?

BUNLARIN GAYELERİ ÜLKEYİ  BATIRMAK  AMA  …

Hava alanını iptal ederek Almanlardan ne alacaklar acaba? Üçüncü köprüye de iptal ederler. Yazılarında

gezi olayını bırakmaları için istekleri içinde evvela hava alanı var Almanlar için, Üçüncü Köprü var Asya İpek yolu hızlı Tren hattı da Avrupa’yı çıldırtıyor. APO’nun partisi ayrı bölücülük peşinde. Bu millet bu kadar aptal ise tek söylenecek söz kalır kel başa şimşir tarak uygun olur diyecek olanlar mevcuttur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.