Partilerde Yarış Başladı

Bu haber 04 Ekim 2015 - 23:11 'de eklendi ve 890 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, Muğla’da yapılacak olan genel seçimlere eskisine nazaran pek fazla ilgi olmasa da yinede seçim çalışmaları yapıyorlar.

Tüm partilerin il başkanları toplantılar üstüne toplantılar yapıp ellerinden geldiğince bir şeyler yapmanın gayreti içindeler. İlçelerde parti adına herhangi bir kıpırdamanın olmadığı da izleniyor. Yani bir genel seçim havası yok her gün şehitler vermemizden mi kaynaklanıyor yoksa vatandaşın tekrar sandık başına gitmesini istemediğinden mi bilinmiyor.

Sevgili okurlarım, Muğla önceki seçimlerde altı milletvekili çıkardı CHP 3, AKP 2, MHP 1 milletvekili çıkarmıştı ama bu kez Muğla’daki bulunan partilerin il başkanları değişik türde konuşup CHP’nin 4, AKP’nin 3, MHP’nin ise 2 milletvekili çıkaracaklarını söylüyorlar.

Hal böyle olunca Muğla’dan 9 milletvekili çıkması olacak oda olmayacağına göre yine Muğla’dan 6 milletvekili çıkacak ama en fazla çalışan parti hangisi olursa oylarını çoğaltıp 1 milletvekili fazla çıkarmanın içinde olacak.

Şimdi şuan milletvekili olan Hasan Kökten yeniden Ak Parti genel merkezi tarafından tekrar milletvekili atanmadığı için partiye karşı kızgın ve kırgın olduğu da söylenilmekte hatta Sayın Kökten Milaslı olması nedeniyle Milas’ta AKP’nin oylarının çok sayıda azalacağı da dilden dile söylenilmekte.

Sevgili okurlarım, yine ayrıca Ak Parti içinde partiye kırılan bazı vatandaşların AKP’ye oy vermeyeceğini de dile getiriyorlar şunu da söylemeden geçemeyeceğim Milletvekili Hasan Özyer adı Ak Parti içinde geçmesi partinin Muğla’da büyük bir kazanç olacağını da kendi partilileri tarafından rahatlıkla söylenilmekte.

Sevgili Okurlarım, CHP’ye gelince CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vatandaşa vermiş olduğu vaatler Muğla’da CHP’ye dört milletvekili getirilebilir. Almış olduğumuz bilgilere göre diğer partilerden de CHP’ye bir hayli oy gelebileceği de anlatılmakta CHP il teşkilatı ve ilçe teşkilatları da bu konuda yoğun bir şekilde çalışma içindeler.

Sevgili okurlarım, MHP’ye gelince il ve ilçelerde birçok MHP’li MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye kızıp Meral Akşeneri harcadığı için partiye oy vermeyeceklerini dile getiriyorlar. Ama MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz ekibi ile birlikte seçim çalışmaları içinde MHP’ye kırgın olan partilerini ikna etmeye çalışıyorlar. Bizde bekleyelim görelim 1 Kasım’da ne olacakmış sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.