Parlamenterlerden başsağlığı mesajı

Bu haber 18 Mayıs 2014 - 23:53 'de eklendi ve 410 kez görüntülendi.

Asya Parlamenter Asamblesi Siyasi İşler Komite Toplantısı’na katılan Parlamenterler, Soma’daki facia nedeniyle üzüntülerini dile getirdi ve başsağlığı diledi.

Haber Merkezi

Asya Parlamenter Asamblesi (APA) Türk Grubu Başkanı ve APA Siyasi İşler Başkanı AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden ev sahipliğinde Ankara’da 2 gün süre ile devam eden Siyasi İşler Komite Toplantısı’na katılan 10 Asya ülkesinden katılan 19 parlamenter , Soma’daki maden faciası nedeniyle üzüntülerini dile getirdi ve başsağlığı diledi.

Delegasyon, TBMM Genel Kurulu’ndaki saygı duruşuna da katıldı. Daha sonra Endonezya’dan D.Wahidi Roestanto, Pakistan’dan Muhammed Rafiqu Rajwana, Rusya’dan Alexander Romanovic, Kazakistan’dan Idırıssov Kuttykhozza üzüntülerini dile getirerek, Soma’daki faciada yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, güç ve metanet diledi. Parlamenterler, ayrıca Türk halkının hislerini, yasını ve acısını paylaştıklarını belirtti.

Toplantı hakkında bilgi veren Milletvekili Yüksel Özden, “2 gün süren APA Siyasi İşler Komitesi toplantısı Soma’da yaşanan büyük acının gölgesinde yapılmış olup bu toplantıya katılan tüm delegasyon faciayla ilgili haberleri yakından izlemişler ve büyük üzüntü duyduklarını dile getirmişlerdir. Bir kez daha dünkü kazada hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu acımızı bizimle paylaşan dostlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.