Parklara engelsiz salıncak « Hamle Gazetesi

Parklara engelsiz salıncak

Bu haber 27 Ekim 2017 - 1:24 'de eklendi ve 638 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, pilot ilçe olarak seçilen Menteşe, Milas ve Ortaca’da engelli vatandaşlar için özel park alanı oluşturdu.
Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, pilot ilçe olarak seçilen Menteşe, Milas ve Ortaca’da engelli vatandaşlar için özel park alanı oluşturdu.
Engelli vatandaşların sosyal yaşama daha fazla katılmalarını sağlamak için çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, 3 pilot ilçede engelli vatandaşlar için özel park alanı oluşturdu. Menteşe İlçesi Kışla Park, Milas İlçesi Ata Park ve Ortaca İlçesi Kültür Park içerisine engelli vatandaşların tekerli sandalye ile binebileceği salıncaklar kuruldu.
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve sosyal yaşamın içerisinde daha fazla yer alması için birçok çalışma yapılıyor. Türkiye’de ilk olan Kısa Mola hizmeti ile engelli bireylerin aileleri, çocuklarını gönül rahatıyla uzman personelin görev yaptığı tesise bırakıp kendi özel işlerine zaman ayırabiliyor. Ayrıca Engelli Nakil araçları, Engelsiz Plajlar ve son olarak da Engelsiz Salıncaklarla engelli bireylerin sosyal yaşamın içine daha fazla katılmaları sağlanıyor” denildi.

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.