Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınav saatleri değişti

Bu haber 19 Haziran 2014 - 0:13 'de eklendi ve 638 kez görüntülendi.

devlet parasizMuğla Milli Eiğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 5, 6, 7, 9, 10 ve 11’inci sınıflar için gerçekleştirilecek olan ve daha önce 22 Haziran Pazar günü saat 10:00’da yapılacağı açıklanan Milli Eğitim Bakanlığı Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) başlama saati aynı gün saat 14:00 olarak değiştirildiği bildirildi.

Haber Merkezi

Muğla Milli Eiğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 5, 6, 7, 9, 10 ve 11’inci sınıflar için gerçekleştirilecek olan ve daha önce 22 Haziran Pazar günü saat 10:00’da yapılacağı açıklanan Milli Eğitim Bakanlığı Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) başlama saati aynı gün saat 14:00 olarak değiştirildiği bildirildi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Aynı tarihte ve aynı saatte ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2014-Lisans Yerleştirme Sınavının olması nedeni ile herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için saat değişikliği yapılarak, PYBS başlama saati 14:00 olarak düzenlendi. Ancak, anılan sınav evrakının basım aşaması tamamlandığından, sınav merkezlerine gönderilen güvenlik kutusu ve sınav evrakı üzerinde sınav başlama saati 10:00 olarak yazmaktadır. Sınav başlama saati ile ilgili bu husus dikkate alınmayacaktır. Sınav başlama saatinin değişmesi sebebiyle, yeniden hazırlanan fotoğraflı sınav giriş belgelerinin okul müdürlükleri tarafından e-okul sistemi üzerinden çıktıları alınarak, mühürlenip onaylandıktan sonra öğrencilere tekrar dağıtılacak. Öğrencilerin yeni düzenlenen sınav giriş belgeleri ile sınava girmeleri gerekiyor. MEB Merkezi Sistem Sınav Yönergesi kapsamında Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce yürütülmekte olan sınavlardan, 22 Haziran 2014 tarihinde saat 14:00’da yurtiçi ve yurt dışında Suudi Arabistan Cidde’de yapılacak olan “Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS)”nda 100 soru sorulacak ve sınav tek oturum halinde uygulanacak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.