Para Yoksa Yol da Yok

Bu haber 26 Ocak 2013 - 19:31 'de eklendi ve 1.158 kez görüntülendi.

yolkapMuğla-Marmaris karayolu Gülağzı kavşağında duble yol çalışmaları esnasında Karayollarının işgal ettiği yol köylüler tarafından trafiğe kapatıldı. Kavşağa şerit çeken ve yolu toprakla kapatan köylüler araçların girişine izin vermiyor.
Bekir Tosun
Muğla’da duble yol çalışmaları esnasında Karayolları tarafından yapılan Gülağzı kavşağındaki kavşak düzenleme çalışması esnasında arazinin devlet tarafından işgal edildiğini ileri sürülen köylüler yolu trafiğe kapattı.
Muğla-Marmaris karayolunun 5. Kilometresinde bulunan ve Ula Göleti ile Orman Bölge Müdürlüğü Helikopter pistine giden yol köylüler tarafından şerit çekildi ve yolun girişi toprakla araç trafiğine kapatıldı. Karayollarının duble yol yapım çalışmaları esnasında toprak sahiplerinin tamamından muvafakatname almadığın belirten köylülerin avukatı Mustafa Gökay, “Yol yapılırken mülk sahiplerine sorulmadan yol yapılmış. Mülk sahipleri mağdur durumda. Karayollarına Genel Müdürlüğüne, Muğla Valiliğine dilekçe verdik. 18 Aralık’ta başvuruları aldılar. 1 aylık süre verdik ve bu süre içinde gerekli işlem yapılmadı. Yaklaşık 2 dönüm kadar arazi devlet tarafından gasp edilmiş durumda. Bugüne kadar bize hiçbir cevap verilmedi. Şimdi yasal haklarımızı aramak için dava açacağız. Burada devlet tarafından bir el atma var, gasp var. Ödeme yapılmadan yolun açılması söz konusu değil. Ödeme yapılmaz ise yol kapalı kalacak. Bedeli yapılması durumunda ise mülk sahiplerinin kabul edip etmeyeceğini ödeme yapıldıktan sonra göreceğiz. Eğer ödeme yeterli görülmez ise hukuki yollara başvurulacak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.