Özyer “MHP tabanı koalisyonu istedi, Devlet Bahçeli istemedi”

Bu haber 22 Ekim 2015 - 22:59 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.

HASAN ÖZYER BODRUM (3)AK Parti Muğla Milletvekili ve adayı Hasan Özyer, 1 Kasım’da yapılacak Milletvekili seçimleri için çalışmalarını Bodrum’da sürdürdü. Bodrum İlçe Teşkilatının hazırladığı program ile ziyaretlerde bulundu. Özyer yaptığı açıklama da MHP tabanının 7 Haziran’da koalisyona sıcak baktığını fakat Devlet Bahçeli’nin istemediğini söyledi.

 

Beraberinde İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp ve yönetim kurulu üyeleri ile Bodrum Ziraat Odası Başkan ve üyelerini ziyaret eden Hasan Özyer, daha sonra Yalıkavak, Göltürkbükü ve Ortakent’te iş adamları ile esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaretlerde hem iş dünyasının hemde vatandaşların sorunlarını dinleyen Özyer, sıkıntıların çözümü noktasında da çalışmaları olacaklarını belirtti. AK Parti Muğla Milletvekili ve Adayı Hasan Özyer, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, 7 Haziran’da tek başına iktidarı gerçekleştiremediklerini, vatandaşın seçimden koalisyon sonucunu çıkardığını gerekli dersleri aldıklarını ifade etti.

AK Parti olmadan koalisyonda olamayacağını kaydeden Özyer, “Gerekli süre içinde koalisyon kurulmadı. CHP ile uyuşmazlıklar, biraz daha fazla. MHP ile kurulacaktı onun da tabanı istedi fakat Devlet Bahçeli istemedi. Dolayısıyla koalisyon da olmadı. 1 Kasım’da inşallah milletimizle yeniden seçime gidiyoruz. Milletimizde teveccüh gösterirse ne sonuç çıkarsa o doğrultuda inşallah hükümet kurulacak” dedi.

Özyer daha sonra seçim çalışmaları için Kavaklıdere’ye geçti. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.