Özyer, ‘İnşallah’ dedi

Bu haber 29 Mayıs 2015 - 22:16 'de eklendi ve 1.170 kez görüntülendi.

ozyer51656556AK Parti Muğla Milletvekili Adayı Hasan Özyer, sandıktan koalisyon çıkmaması için oy istedi. Öğretmen Evi’nde basınla buluşan Özyer, bakan olup olmayacağı ile ilgili soruya “İnşallah.” yanıtı verirken, çıkarları için siyasete döndüğü yorumları içinde “Milletvekili olmakta çıkarım olsaydı, daha önce ayrılır mıydım?” dedi.

Özcan Özgür

AK Parti Muğla Milletvekili Adayı Hasan Özyer, sandıktan koalisyon çıkmaması için oy istedi. Öğretmen Evi’nde basınla buluşan Özyer, bakan olup olmayacağı ile ilgili soruya “İnşallah.” yanıtı verirken, çıkarları için siyasete döndüğü yorumları içinde “Milletvekili olmakta çıkarım olsaydı, daha önce ayrılır mıydım?” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili adayı, 22. Dönem Muğla Milletvekili Hasan Özyer Muğla basını ile Öğretmenevi’nde düzenlenen kahvaltıda buluştu. Partisinin öteki adayları Elvan Göçer ve Yelda Gökcan ile İl Başkanı İhsan Küreci ve Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Ünal’ın hazır bulunduğu kahvaltıda Özyer, Muğla’nın geleceği için oy istedi.

Muğla, Ege’nin yatırım kavşağı

İl Başkanı İhsan Küreci AK Parti iktidarında Muğla’ya yapılanları anlattı. Ege Gelişim Projesi (EGEGEP) ile ilgili bilgi veren Küreci “Muğla Ege’de yatırımların kavşağı olacak. Amacımız Muğla’da birinci parti olmak. Bunun için basının desteğini istiyoruz.” dedi. Milletvekili adayı Gökcan, “İkinci sıra adayımız Hasan Kökten talihsiz bir ikaza geçirdi. O’nun yapacağı çalışmalarda bize kaldı. Canla başla çalışıyoruz” derken,  Milletvekili adayı Göçer, “Partimizin adaylarının tamamı Muğla’da doğmuş, mezarları Muğla’da olacak insanlar. Muğla’nın kaderi ile bu dönem kimse oynamasın. Sosyal medyada benim Muğlalı olmadığımı yaymaya çalışanlar varmış. Onlarla karşı karşıya gelirsek kendilerine nasıl goca molalı olduğumu söylerim. Biz CHP’liler gibi saman altından su yürütmeyiz, biz deniz altında tren yürütüyoruz” dedi.

Siyasi lidere ihtiyaç var

Adaylardan Elvan Göçer, seçim çalışması için kahvaltıdan ayrılırken, kahvaltıyı düzenleyen Hasan Özyer, iktidarlarında sadece Kültür Turizm Bakanlığı’ndan Muğla’ya 23 trilyon lira para çıkarıldığını belirtirken, “Muğla hala hak ettiği yerde değil. Muğla’nın güçlü bir siyasi lidere ihtiyacı var. Geçenlerde Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi Muğla’daydı. Kendisine Ticaret Odası’nda dosya verildi. Tarıma Dayalı Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi istendi. Bakanımız hemen Ankara’yı aradı. O güne kadar bu konuda Bakanlar Kurulu’na bir talebin gitmediği anlaşıldı. Şimdi bu OSB Bakanlar Kurulu’ndan geçti” dedi.

Konuşmasında “Muğla gelişecek mi, gelişmeyecek mi buna karar verilmeli” diyen Özyer, “Muğla’yı elbette koruyalım. Muğla’yı korurken gelişmeyi de sağlamamız gerekmekte. Siyaseten her şeye karşı olmamalıyız. İmar Planlarını genişletmeliyiz. Bakın Bayır gelişiyor, kime zararı var? Muğla halin turizm potansiyelinin onda birini kullanıyor. Muğla turizm ve tarımın merkezlerinden biri olmanın yanında Akdeniz’de ticaretinde merkezi olabilir.”

Neden aday oldu?

Özyer neden aday olduğu ili ilgili sorulara yanıt verirken, kendisiyle ilgili Cumhurbaşkanlığı oylamasında mecliste olmadığının öne sürüldüğünü, bunun doğru olmadığını belirterek, “Milletvekilliği benim için nimet değil, külfet. Dün çıkarlarım için milletvekili olmadım. Bu gün de çıkarlarım için milletvekili adayı değilim. Öyle olsaydı daha önce ayrılmazdım. Aday belirleme sürecinin son günü partimiz genel merkezinden arandım. Kızım Londra’da okuyor. Oradaydım. Gece saat 01.30’du. Muğla’nın beni görmek istediği söylendi. Hayır diyemezdim. Muğla’nın gelişmesi için, ülke siyasetine katkı yapmak için aday oldum.” dedi.

Bunun üzerine iktidarlarının devam etmesi halinde bakan olup olmayacağı ile ilgili bir soru üzerine de “İnşallah olurum. Bu sayın Başbakanımız takdiri ile olacak bir şey. Nasipse olur. Böyle bir durumda Muğla için anlattıklarım çok daha kısa sürede gerçekleşir.” İfadesinde bulundu.

Muğla’nın milletvekili olacağım

Özyer Fethiye’nin il olması ile ilgili bir soruya yanıt verirken “Fethiye’nin ili olmasını tabi ki isterim. Eğer bir gün il kararnamesi gündeme gelirse o kararnamenin içinde öncelikle Fethiye yer alacaktır. Fethiye’nin il olmasının kimseye zararı olmaz. Muğla’da, Fethiye’de iki komşu il olarak daha hızlı gelişmeye devam eder.” derken, Tarıma Dayalı Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin il merkezine mi, Fethiye’ye mi yapılacağı sorusu üzerine de “Ben Fethiye’nin değil, Muğla’nın milletvekili olacağım. Muğla’nın neresine ne yapılırsa bundan Muğla kazançlı çıkar. Tabi ki bu tesis Yerkesik’e uygun olur” diye kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.