Öztürk’ten kutlama

Bu haber 23 Nisan 2016 - 1:43 'de eklendi ve 531 kez görüntülendi.

AK PARTİ MUĞLA MİLLETVEKİLİ NİHAT ÖZTÜRK YEMİN EDEREK GÖREVİNE BAŞLADIAK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, “23 Nisan 1920 ruhuyla çözülmeyecek hiçbir sorun yok, aşılmayacak hiçbir yok. Tarihimiz bu konuda çok sayıda örnekle doludur” dedi.

Haber Merkezi

Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle  yazılı açıklama yapan Öztürk, şunları ifade etti:

“23 Nisan 1920 ruhuyla çözülmeyecek hiçbir sorun, aşılmayacak hiçbir yok. Tarihimiz bu konuda çok sayıda örnekle doludur. 23 Nisan aynı zamanda, geleceğimizin güvencesi olarak gördüğümüz, özgürlük ve bağımsızlık meşalesini devredeceğimiz çocuklarımızın da bayramıdır. İstiklâl Savaşımızın lideri, Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan’ın bu açıdan da ayrı bir manası vardır. Daha özgür, daha aydınlık, daha huzurlu ve daha mutlu bir gelecek idealini temsilen, bugün aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak ilan edilmiştir.”

Öztürk açıklamasında ayrıca, “Hükümet olarak en büyük arzumuz çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim alarak, topluma ve insanlığa yararlı özgür bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Yarınlarda ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın millî ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları ve dünyaya açık olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur. Bu inanç ve düşüncelerle 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor.  Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bizlere bağımsız ve hür bir ülke bırakan Birinci Meclisimizin cesur ve fedakâr üyelerini saygı ve şükranla anıyorum. İstiklâl mücadelesinde özveriyle görev almış Anadolu’nun her bir evladına rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.