Öztürk’ten Dünya Engelliler Günü açıklaması « Hamle Gazetesi

Öztürk’ten Dünya Engelliler Günü açıklaması

Bu haber 04 Aralık 2017 - 0:58 'de eklendi ve 489 kez görüntülendi.

Metin Karakoç

Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Milletvekili Öztürk açıklamasında şu görüşlere yer verdi, “Sorumluluk sahibi her yöneticinin en önemli görevi, engellilerin önüne çıkan engelleri ortadan kaldırmak ve bu özel insanları topluma kazandırmaktır. Engellilerin çalışma hayatı; eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları, onların topluma kazandırılmaları, katılımcı ve üreten insanlar haline getirilmeleri için Ak Parti hükümetleri olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Engellilerimizin geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımız işbirliği içinde çalışmalıyız. Engellilere sağlanacak imkânlar, insanlık görevidir. Toplum olarak el birliği sağlandığı takdirde aşılmayacak hiçbir engel yoktur”.

Milletvekili Öztürk, “Sosyal devletin amaçlarından birisi, engellilerin eğitim, spor, kültür, istihdam ve rehabilitasyon gibi yaşamsal hizmetlerden yararlanmaları, temel haklarını etkin bir şekilde kullanmalarını sağlamaktır. Engellilerimizin hayata engelsiz bir şekilde katılımlarının sağlanması ve yaşam standartlarının yükseltilmesi için toplum halkalı arkadaş olarak, birey olarak, kurum ve kuruluşlar olarak hepimize ayrı ayrı görev ve sorumluluklar düşmektedir. Hükümetimiz her zaman engelli bireylere engelsiz bir yaşam sağlamak için hizmet üretmeyi kendisine görev edinmiştir. Ak Parti Hükümetleri olarak bu insanlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak, çözüme ulaşabilmelerini sağlayacak tüm hizmetleri sunmak için çalışmaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımızın sorunları konusunda hassasiyetin, farkındalığın ve bilincin artması temennisiyle 3 Aralık Dünya Engelliler gününde tüm engelli kardeşlerimize yaşam sevinci, huzur ve mutluluk dolu günler diliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.