Öztürk’ten CHP’ye ver yansın

Bu haber 08 Temmuz 2013 - 23:49 'de eklendi ve 930 kez görüntülendi.

akpartiildanimanihat321321354165AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, “Sandıkta AK Partiye zarar veremeyeceğini görenler, sandıkta yenemeyeceğini anlayanlar yaptıkları anketlerde AK Parti’nin hep birinci çıktığını görenler, Muğla’yı da AK Parti’ye kaptırdığını anlayanlar sokakları tezgâha getirdiler.” dedi. 20 gün boyunca Sınırsızlık Meydanı’na alkol servisi yapıldığını öne süren Öztürk, CHP’yi suçladı.
Haber Merkezi
AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, “Sandıkta AK Partiye zarar veremeyeceğini görenler, sandıkta yenemeyeceğini anlayanlar yaptıkları anketlerde AK Parti’nin hep birinci çıktığını görenler, Muğla’yı da AK Parti’ye kaptırdığını anlayanlar sokakları tezgaha getirdiler.” dedi.
AK Parti İl Danışma Kurulu haziran ayı toplantısı Muğla Belediye Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Açılış konuşmaları öncesinde il başkanlığı tarafından hazırlattırılan, ülke geneli ile Muğla ve ilçelerindeki Gezi Parkı odaklı eylemlerde yaşanan görüntüler izlettirildi. Öztürk, yaptığı konuşmada, 31 Mayıs’ta yapılacak İl Danışma Kurulu toplantısının emniyetten gelen uyarı ve yaşanan olaylar nedeniyle bugüne ertelendiğini söyledi.
Türkiye’de ve Muğla’nın bazı ilçelerinde Gezi Parkı olayları nedeniyle protestoları yaşandığını hatırlatan Öztürk, Özellikle Bodrum ve Marmaris’te düzenlenen gösterilerde bazı kişilerin parti binalarına zarar vermeye çalıştığının göründüğünü kaydetti. Bu kişilerin CHP’nin Gençlik Kolları başkanları olduğunu iddia eden Öztürk, Muğla’da yaşanan gösterilerin her karesinde CHP’lilerin kışkırtması bulunduğu ileri sürdü. Yaşananlar nedeniyle milletin hesap soracağını belirten Öztürk şöyle devam etti:
“Sandıkta AK Partiye zarar veremeyeceğini görenler, sandıkta yenemeyeceğini anlayanlar, yaptıkları anketlerde AK Parti’nin hep birinci çıktığını görenler, Muğla’yı da AK Parti’ye kaptırdığını anlayanlar, sokakları tezgaha getirdiler. Partililerimizi binalara sokmaya karar verdiler, çalışmalarımızı engellemeye çalıştılar. 25 günden beri milletimize kandil akşamlarını bile zehir edenler, insanları toplayıp il binamıza yürütenlere söyleyecek söz bulamıyorum. Ramazanı bile çok görenlerle millet sandıkta hesaplaşacaktır.”
Öztürk, 20 gün boyunca Sınırsızlık Meydanı’nda her akşam protestolara katılanlara alkol servisi yapılıp parti binalarına yürütüldüğünü savunarak, şöyle konuştu:
“Muğla’daki bazı sivil toplum kuruluşları da bunlara destek verdi. Sivil toplum kuruluşları 20 gün boyunca hiçbir şey yapmadı, yapılanın haksızlık olduğunu söylemedi. Onlara destek verip bizi partiye mahkûm ettiler, bizi çalıştırmak istemediler. Ben belediye başkanından da çıkıp yapılanların haksızlık olduğun söylemesi gerektiğini bekledim. İlçe binalarımıza girmek isteyip, yakmaya çalışanları desteklediler. Bu haksızlık değil de nedir? Muğla’da özverili bir şekilde görevlerini yapan polis teşkilatımıza da yürekten teşekkür ediyorum. Kentimizde bu çapulcuların önüne geçtiler.”
Öztürk, 14 Ağustos 2001’de Türkiye’de insanların hiçbir heyecanının olmadığını ve vatandaşların siyasetçilere inanmadığını ifade ederek, şunları söyledi:
“Çünkü bu milletin gelecekle ilgili hayalleri çalınmıştı. Bugün o meydanlarda 15 yaşındaki gençleri gördük. Onlar o günleri yaşamadılar. IMF’ye 25 milyar dolar borç olduğu günleri görmediler. 2001’de bu ülkede mille gelir 3 bin dolardı ama şimdi kişi başına düşen mille gelir 10 bin 500 dolar. Enflasyon 2001’de yüzde 68’di, şimdi ise tek hanelerde. 10 yılda ekonomi başta olmak üzere sağlık, eğitim, karayollarında çağ atladık. Milletimizin refah seviyesi yükseldi, yaşama biçimi değişti. 2001’de tükenmiş, bitmiş önünü göremeyen bir Türkiye’den bugün önü açık, geleceğini görebilen, 2023, 2071 hedefleri koyan bir Türkiye’ye ulaştık.”
Türkiye’de milletin hem Başbakanını sevdiğini hem de AK Parti’ye gönülden bağlı olduğunu belirten Öztürk, “Bu millet nasıl daha önce oyunları bozduysa inşallah bugün de bozacak. Çünkü AK Parti’yi kuran, tabelasını asan bu millet oldu. Bu partiyi millet kurdu ve millet sahip çıkıyor. Biz başka mihrakların ne oyuncağı olduk ne de onlarla kol kola gezdik. Bizim tek inancımız millet oldu. Bundan sonra da millet için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.