Öztürk, “İyi ki bizleri CHP’nin, HDP’nin eline bırakmadınız”

Bu haber 21 Aralık 2015 - 0:41 'de eklendi ve 905 kez görüntülendi.

ÖZTÜRK; ‘’İYİKİ BİZLERİ CHP’NİN, HDP’NİN ELİNE BIRAKMADINIZ’’ AK PARTİ MUĞLA MİLLETVEKİLİ NİHAT ÖZTÜRK; ‘’2B VE ECRİMİSİL ÖDEMELERİNDE TAKSİT SAYISINI ARTTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’Muğla’nın Ortaca ilçesinde Ak Parti ilçe teşkilatının Aralık ayı olağan ilçe danışma toplantısı Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ün katılımı ile yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından söz alan Ak Parti Ortaca İlçe Başkanı Yavuz Kırmızı, zorlu bir süreçten geçerek 1 Kasım seçimlerinde büyük bir başarı elde ettiklerini hatırlatarak, hükümetin söz verdiği vaatleri yerine getirmeye başladığını ifade etti.
Ardından söz alan Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, muhalefetin engelleme çabalarına rağmen geçici bütçeyi meclisten geçirdiklerini belirtti.
Öztürk, “Dün akşamki bütçe oylaması nezdinde hepinize teşekkür ediyorum. Herkesin de bunu duymasını istiyorum. İyi ki sizler varsınız iyi ki Ak Parti var. İyi ki bizi CHP’nin, HDP’nin eline bırakmadınız. Mecliste sizleri temsil ediyoruz. Dün Türkiye’nin geçici bütçesini yaptık. Başbakanımızın ülkenin birçok meselesi varken geçici bütçe ile vakit kaybetmeyelim. Resmi bütçe yapalım teklifi vardı. Bunu bile pazarlık malzemesi haline getirdiler. Bir milletvekili, milletin bütçesini geçirmemek için mücadele ediyorsa iyi ki Ak Parti var, iyi ki benim Başbakanım var. İyi ki sizler varsınız. Eğer sizler olmasaydınız 1 Kasımda Ak Parti tek başına iktidar olmasaydı. Üzülerek söylüyorum, bu milleti geri götürmek için uğraşanlar var. Meclisin içerisinde milletin bütçesini geçirmemeyi siyasi kazanç sayan bir mekanizma var. Sizlerin huzurunda bunları tüm halka şikâyet ediyorum” diye konuştu.
Bütün gece tüm Ak Parti grubu olarak dik bir şekilde mücadele verdiklerinin altını çizen Öztürk, “Hem milletin bütçesinin geçmesini engellemeye çalışıp, hem de maaş alamıyorlar diye soru önergesi verenler var. Bunun mücadelesini yapıyormuş gibi milletin önünde rol yapanlar var. Bir kez de daha şunu anladım. Ben Ak Parti çatısı altında siyaset yapmaktan onur duyuyorum. Sizde kendiniz ile onur ve gurur duyun” dedi.
Terörle mücadele konusunda son derece kararlı olduklarının altını çizen Öztürk, “Milletin vergileri ile yapılmış, milletin yollarını kazacaksın. Elektriğini, suyunu keseceksin. Oraları bombalayanlara sırtını dayayacaksın. Devletin ambulansını, devletin öğretmenini kaçıracaksın. Devletin doktorunu öldüreceksin. Benim ülkeme, benim toprağıma göz dikenler, o çukurları açanlar PKK’lılar değilmiş gibi gelip milletin meclisinde o çukuru açanları savunacaksın. Böyle bir şey yok. Artık bu millet uyandı. Çiçek dağıtırken ölmüyor o teröristler. Benim Mehmetçiğimin, benim polisimin kendisini savunması sonucu bu olaylar gelişiyor. Bir ilçede 40-50 tane çukur kazıp içine 200 kilo bomba koyacaksın. Devlete de diyeceksin ki ses çıkarma, böyle bir şey yok. Tek çukur kalmayıncaya kadar, Asayiş tam tesis edilinceye kadar bu mücadele sürecek, bizlerde bu mücadeleye aslanlar gibi destek vereceğiz” dedi.
2B ve ecrimisiller için çalışmalarımızı devam ediyor
2B ve ecrimisil’in çok hassas bir konu olduğunu söyleyen Öztürk, bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Öztürk, “2B ve ecrimisiller ile ilgili çalışmalarımız var. Bizimde hep yumuşak karnımız oldu. 5 yıl boyunca ne hikmetse herkes unutmuş ecrimisili, 5 yıllık birden göndermişler. 5 yıllık gelince çok gözüküyor. Kanuni bir takım düzenlemeler gerektiriyor. Bununla ilgili düzenlemeler yapacağız” diye konuştu.
2B konusunda birçok yerde sorunun hallolduğunu söyleyen Öztürk, sıkıntılı olan yerlerle ilgili fiyat indirme şanslarının olmadığını ama taksit arttırma durumu olabileceğini sözlerine ekledi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.