ÖZTÜRK: EŞİT DAĞILIM İÇİN VARIM DEDİ « Hamle Gazetesi

ÖZTÜRK: EŞİT DAĞILIM İÇİN VARIM DEDİ

Bu haber 20 Haziran 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.315 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Bugün siz okurlarıma Bodrum sahillerinden güzel bir alıntı ile siyasi bilgi vermeye çalışacağım. 2010-2012 yılları arasında Bodrum CHP İlçe başkanlığı görevini başarı ile yürüten Durmuş Ali ÖZTÜRK geçtiğimiz aylar içinde Bodrum ilçesinden CHP Belediye Başkan aday adayı olarak basının karşısına çıkmış, adaylığını açıklamıştı. Sayın Öztürk’ün adaylığı Bodrum ve köylerinde bomba gibi ses getirmişti.
İlçe başkanlığı yaptığı dönemde Bodrum CHP İlçe binası yaptırmış. Bu bina Muğla genelinde ilk olduğu gibi 250 metrekare olup modern donanımlı iki katlı bir bina kazandırmış. Yine zamanın CHP İlçe başkanı Durmuş Ali ÖZTÜRK parti binası adına ses cihazı, donanımlı birde araç alarak CHP’lilerin takdirini toplamıştı.
Bodrum ve yöresinde sevilen ve sayılan bir başkan olarak anılan Sayın Öztürk daha seçimlere bir hayli zaman olmasına rağmen birkaç aydan bu yana seçmenlerle iç içe dolaşıyor. Gitmiş olduğu köylerde ilgi görüyormuş. Bodrum İlçesinde Durmuş Ali ÖZTÜRK başta olmak üzere çok sayıda CHP’den belediye başkan adayı bulunmakta. Bu isimler arasında Mustafa SARUHAN Yalıkavak belediye başkanı, Kerim ÇANGIR CHP eski İlçe başkanı, Mehmet ÖZALIN belediye meclis üyesi, Taner USLU belediye meclis üyesi, Nuran YÜKSEL belediye meclis eski üyesi, Mustafa GÖKBEL 18.dönem milletvekili.
Evet, bu şirin İlçemizde CHP içinde bir hayli hareketlilik olduğu görülüyor. Bodrumlular söylemiş olduğum bu isimlerden bahsederken Musa GÖKBEL’in ayrıca Muğla Büyükşehir belediye başkan adaylığı içinde sıkça adı geçmekte. Desenize Muğla’nın Bodrum İlçesinde seçim zamanında ayrı bir güzellik yaşanacak.
Belediye başkan adayları kıyasıya çalışma yaparken adaylardan çoğunluğu ön seçim mi yoksa CHP genel merkezi tarafından atama mı olacak bunun şaşkınlığı içindeler. Bugünkü köşemizi Bodrum belediye başkan aday adayı olan Durmuş Ali ÖZTÜRK’e ayırmıştık ya Evet bakınız Sayın Öztürk neler söylüyor:
Bodrum’da yüzde 60 oy oranına ulaşan CHP’nin yerel iktidarını kurmak ve Bodrum’un aydınlık yüzünü Türkiye ve Dünya’ya göstermek için eşit dağılım başta olmak üzere Bodrum belediye başkan adaylığına talibim dedi.
Zamanı geldiğinde diğer aday adaylarının tanıtımını zaman zaman değerlendirmeye çalışcağız. Bir gün bir bakıyorsun Fethiye, bir gün bir bakıyorsun Bodrum’dayız. Yapmış olduğumuz araştırmada da Sayın Öztürk’ün adının Bodrum İlçesi başta olmak üzere bilhassa köylerde de belediye başkanı olabilecek en şanslı aday olarak görülmekte. Yapılacak seçim süresince daha güzel haberler vermek kaydı ile Bodrum’da her kesim tarafından sevilen ve sayılan ve dost canlısı bir sima olan Durmuş Ali ÖZTÜRK’e şimdiden başarılar diliyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.