Özlemle andık « Hamle Gazetesi

Özlemle andık

Bu haber 11 Kasım 2013 - 13:40 'de eklendi ve 746 kez görüntülendi.

ozlemleandikkHaber Merkezi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 75’inci yılı dolayısıyla Muğla’da bulunan Cumhuriyet Meydanında bir tören düzenlendi. Törene Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Jandarma Alay Komutanı Halil Çelik, Belediye Başkanı Osman Gürün ile kamu kurum ve kuruluşlar, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri temsilcileriyle öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

2 dakika hayat durdu

Protokol üyelerinin anıta çelenk bırakmasının ardından ulu önder Mustafa Kemal’in ebediyete intikal ettiği 09.05 geçe 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı. İki dakikalık saygı duruşu sırasında çalan siren sesiyle birlikte tören alanının yanı sıra kent merkezinin çeşitli bölgelerinde vatandaşların araçlarını durdurarak otomobilden çıkarak saygı duruşunda bulundukları gözlerden kaçmadı. 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen tören sona erdi.

Buradaki törenin sonlanmasının ardından Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri ile bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları da Atatürk Anıtı’na karanfil koydu. “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”ni okuyan grup, daha sonra dağıldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.