Özelleştirmeye karşı 50 bin imza

Bu haber 16 Eylül 2013 - 23:05 'de eklendi ve 767 kez görüntülendi.

ozellestirme121365132163541321Muğla’da bulunan Kemerköy, Yeniköy ve Yatağan Termik Santralleri ile kömür ocaklarının özelleştirme kapsamına alınmasının ardından harekete geçen Maden-İş ve Tes-İş Sendikaları eylemlerine devam ediyor. Maden-İş ve Tes-İş Sendikaları tarafından il genelinde özelleştirmeye karşı başlatılan imza kampanyalarına vatandaşlardan destek geldi.

Maden-İş Sendikası Yatağan Bölge Havalisi Şube Başkanı Süleyman Girgin, kampanya çerçevesinde bugüne kadar 50 bin imza topladıklarını hedeflerinin 75 bin imza olduğunu söyledi. Girgin, il genelinde toplanan imzaların 23 Eylül’de TBMM’deki tüm milletvekilleri ile Başbakanlığa gönderileceğini belirterek, “Hükümet Kandil dağını muhatap alıyorsa Sodra dağında da bizi muhatap almalı. Hükümetin santraller ve kömür ocaklarındaki özelleştirme fikrinden vazgeçinceye kadar eylemler devam edecek” dedi.
Kadir Tamer
Muğla Sınırsızlık meydanında Maden-İş ve Tes-İş Sendikaları tarafından özelleştirmeye karşı başlatılan imza kampanyası siyasi parti temsilcileri, belediye başkanı aday adayları ve vatandaşlar tarafından ilgi gördü.
Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP önceki dönem Milletvekili Prof. Dr. Gürol Ergin, CHP aday adayları, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz ve vatandaşlar özelleştirmeye karşı imza kampanyasına destek verdiler.
Maden İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin ve Tes İş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik yaptıkları açıklamada, “Yatağan, Milas, Bodrum ve Muğla’da yaklaşık 50 bin imzaya ulaştık. Perşembe ve Cuma günleri de Marmaris’te imza kampanyamız devam edecek. Hedefimiz 75 bin imzayı bulmak. 23 Eylül’de toplanan imzaları TBMM’deki milletvekillerinin tamamına ve Başbakanlığa göndereceğiz. Yatağan Termik Santrali önünde de direniş çadırı kuracağız. İmza kampanyamızın ikinci evresinde daha etkili bir eylem planı düşünüyoruz. Hükümetin santraller ve kömür ocaklarındaki özelleştirme fikrinden vazgeçinceye kadar eylemler devam edecek. Önümüzdeki günlerde Milas Sodra dağına çıkacağız. Hükümet Kandil dağını muhatap alıyorsa Sodra dağında da bizi muhatap almalı. Önümüzdeki süreçte Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ı Yatağan’da avdet ederek sesimizi Türk-İş Başkanı kanalıyla da duyurmak istiyoruz” diye konuştular.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.