Özel İzan Sağlık Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi aldı « Hamle Gazetesi

Özel İzan Sağlık Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi aldı

Bu haber 15 Aralık 2018 - 3:07 'de eklendi ve 838 kez görüntülendi.

Yaptığı çalışmalar sonucunda Sağlık Bakanlığınca Sağlık Turizmi Yetki Belgesi verilen Özel İzan Sağlık Hastanesi, turizm ve sağlık bakım hizmetlerini bir araya getirerek Milas’a ve bölge ekonomisine katma değer sağlayacak.

Nazife Taşdelen

Sağlık Bakanlığı’nın 13 Temmuz 2017 tarihinde 30123 sayı ile Resmi Gazetede yayınlayarak yürürlüğe soktuğu Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı yönetmeliği gereği, uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterecek hastaneler için yetki belgesi alma zorunluluğu getirilmişti. Bu kapsamda belirlenen kriterleri sağlayarak ve alt yapısını oluşturarak başvurusunu yapan Özel İzan Sağlık Hastanesi, Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almaya hak kazandı.

Hastane Başhekimi Opr. Dr. İbrahim Özman, sağlık sektöründeki teknolojik, bilimsel ve çağdaş tüm gelişmeleri yakından takip edip, Milas ve çevre halkın hizmetine sunmayı ilke edinmiş ‘bölgenin referans hastanesi’ olarak, uluslararası hastaları da kabul etmeye hazır olduklarını ifade etti. Özman, “Hastanemizin Sağlık Turizmi Belgesini almasının hem kurumumuza, hem ilçemize, hem de bölgemize büyük katma değer sağlayacağına inanıyoruz. Tarihi mirasın ve kültürel zenginliğin simgesi 6 bin yıllık kent Milas, Uluslararası Bodrum-Milas Havalimanı’na 15 km mesafede, turizmin başkenti Bodrum ve gümrüklü limanına 45 km mesafede yer alarak yurtdışı hastalar için önemli bir lojistik avantaj sağlıyor. Bu belgenin alınmasıyla birlikte ilçemiz sağlık turizmi açısından geleceğe hazırlanmada önemli bir adım atacaktır. Amacımız; uluslararası sağlık turizmi ile turizm yönünden önemli bir lokasyonuna sahip olan Milas’ı, tarihi ve coğrafi zenginliklerinin yanında kaliteli sağlık hizmetleri sunumuyla da uluslararası platformda hak ettiği konuma getirerek bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak olacaktır. dedi.

Başhekim Özman; İzan A.Ş.’nin turizm sektöründe 20 yılı aşkın başarılı deneyime ve sağlık sektöründe 10 yılı aşan uzmanlığa sahip olduğunu hatırlatarak Özel İzan Sağlık Hastanesi’nin sağlık turizmi alanına sağlam bir giriş yaptığını vurguladı. Özman, şöyle devam etti:

“2007 yılından beri Milas’ın ilk ve tek özel hastanesi olarak faaliyet gösteren 66 yataklı hastanemizin tüm klinik branşlarda çok güçlü ve güvenilir bir hekim kadrosu, sağlam teknolojik altyapısı var. Halihazırda Milas’ta bulunan 2 şehir otelimiz Milashan ve Eldehan ile ileri yaş ve kronik hasta bakımı, fizik tedavi ve rehabilitasyon ile sağlık turizmi alanında Türkiye’deki ilk uygulama örneklerinden biri olan 47 yataklı İzan Klinik Konukevimiz, güçlü fiziksel kapasitemizi oluşturuyor. Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilmiş olmamız ise en önemli kurumsal değerimiz olan yasal ve etik bir platformda, şeffaflık içinde güvenilir sağlık hizmeti sunumumuzu mümkün kılıyor. Sağlık problemleri için seyahati tercih etmiş olan misafirlerimize güvenilir, hızlı ve uygun maliyetlerde tıbbi hizmet sunumunu ve konforlu konaklamayı tek merkezde çözme imkânı sunacağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.