Özel güvenlikçilere jandarmadan uygulamalı eğitim

Bu haber 13 Mart 2016 - 23:51 'de eklendi ve 561 kez görüntülendi.

ÖZEL GÜVENLİKÇİLERE JANDARMADAN UYGULAMALI EĞİTİM MUĞLA İL JANDARMA KOMUTANLIĞI, SORUMLULUK BÖLGESİNDEKİ ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISININ ARDINDAN UYGULAMALI EĞİTİM VERDİ.Muğla İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgesindeki özel güvenlik personeline bilgilendirme toplantısının ardından uygulamalı eğitim verdi.

 

Türkiye’nin en önemli turizm bölgesi olması ve tesislerde özel güvenlik hizmeti veren personelin verimliliğinin arttırılmasına yönelik Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından birincisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde verilen bilgilendirme toplantısının ardından, ikincisi sahada uygulamalı olarak verildi.
Jandarma sorumluluk alanında hizmet veren özellikle büyük turistik tesislerdeki özel güvenlik personeli için “Özel Güvenlik Hizmetlerinin Etkinlik ve Verimliliğin Artırılması Projesi” kapsamında iki aşamalı eğitim verildi. Birinci eğitim bilgilendirme amaçlı olurken, ikinci eğitim özel güvenlik hizmeti veren personelin çalıştığı işyerinde uygulamalı olarak verildi. Özel kurumların yanı sıra, kamu kurumlarında görevli personel de eğitimden geçirilirken, amacın hizmet verilirken verimliliğin arttırılması olduğu açıklandı.
Yürütülen proje kapsamında Türkiye’de ilk defa Jandarma tarafından özel güvenlik birimlerine yönelik bir eğitim verildiği açıklanırken, eğitimlerin bundan sonraki yıllarda da devam edebileceği öğrenildi. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.