Özel güvenlikçilere eğitim

Bu haber 06 Nisan 2018 - 0:19 'de eklendi ve 404 kez görüntülendi.

Muğla genelindeki Özel Güvenlik personelinin bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetinin kalitesinin arttırılması amacıyla eğitim verilDİ.

Muğla’nın 13 ilçesinde polis ve jandarma sorumluluk alanında görev yapan özel güvenlik personeline hizmet içi eğitim veriliyor. Muğla Sıtkı Koçman Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Şehitler salonunda başlayan eğitimler Cumartesi günü sona erecek.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı doğrultusunda, ülke genelinde görev yapan tüm özel güvenlik görevlilerine bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetinin kalitesinin arttırılması amacıyla eğitim verilmeye başlandı. Polis ve Jandarma sorumluluk alanlarında çalışan 5 bin 500 özel güvenlik görevlisi Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığında görevli Polis Başmüfettişleri tarafından etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri, özel güvenlik hukuku konuları ile Muğla İl Afet ve Acil Durum Yönetim Müdürlüğü tarafından Afet ve Acil Dunum Bilinçlendirme Eğitimi konularını içeren hizmet içi eğitimleri başladı.
Cumartesi günü sona erecek eğitimler sonunda hizmet içi eğitimlere katılan özel güvenlik personellerine katılım belgeleri verilecek. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.