Özel Final Lisesi açılıyor

Bu haber 04 Mart 2015 - 0:31 'de eklendi ve 1.166 kez görüntülendi.

finallllFinal Dershaneleri Muğla Şubesi Yöneticisi Ali Coşkun, düzenlediği basın toplantısı ile 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında dershanelerinin Final Lisesi olarak eğitime devam edeceklerini açıkladı. Coşkun, “35 yılda eğitimde destan yazdık. Bu destan yepyeni bir ruhla devam ediyor Özel Final Liseleri açılıyor” dedi.
Hafize Ataseven
Final Dershaneleri Muğla Şubesi Yöneticisi Ali Coşkun, düzenlediği basın toplantısı ile 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında dershanelerinin Final Lisesi olarak eğitime devam edeceklerini açıkladı. Coşkun, “35 yılda eğitimde destan yazdık. Bu destan yepyeni bir ruhla devam ediyor Özel Final Liseleri açılıyor” dedi.
1980 yılında dershane ile başlayan eğitim çalışmalarının bugün 216 dershane ve 27 okul, 7 bin öğretmen ve 200 binden fazla öğrencisiyle hizmet vermekte olduğunu kaydeden Çoşkun, “Final Eğitim kurumları ile milyonları aşkın öğrencimizi sınavlara ve hayata hazırladık. 35 yılda eğitimde destan yazdık. Bu destan yepyeni bir ruhla devam ediyor Final Liseleri açılıyor” dedi.
Dershanelerin kapatılması ve devletin özel okullarda okumak isteyen öğrencilere destek pirimi vermesi üzerine Final Lisesi’ne dönüşüm başvurularına olumlu cevap aldıklarını belirten Ali Coşkun, “2015-2016 Eğitim Öğretim yılında okul ve sınav başarısı odaklı çalışmalarımıza Final Lisesi olarak devam edeceğiz. Özel Final Lise’mize 9, 10, 11 ve 12 sınıf öğrencilerini alacağız. Sınıf kontenjanlarımız toplam kontenjanın yüzde 30’unu geçemez kuralı ile kontenjanlarımızın sınırlı olduğunu hatırlatmak istiyorum. Yani maksimum yaklaşık 250-300 öğrenci kabul edeceğiz. Böylece eğitim kalitemizi daha yüksek tutacak ve başarı odaklı eğitime devam edeceğiz” dedi.
Yaklaşık bir yıllık dershane ücretine, veliler çocuklarına özel okulda eğitim alma fırsatını sağlayacak diyen Coşkun, “Hafta içi standart derslerin dışında Cumartesi günü için çalışma izni alarak öğrencilerimize kurs açacağız. Böylece öğrencilerimiz Özel Final Lisesi’nde ayrıcalıklı bir eğitim alacaklar” dedi.
Özel Final Lisesi’nin kayıtlarının 2015 Mayıs ayında başlayacağını ve kontenjanın sınırlı olduğu vurgulayan Final Dershanesi, Muğla Şubesi Yöneticisi Ali Coşkun konuşmasını şöyle tamamladı:
“Final Dershaneleri’nin 35 yıllık deneyimi ile dinamik ve donanımlı eğitim kadrosuyla özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, hedefine yönelmiş, kendisiyle barışık, çevresine duyarlı, sağlıklı, ülkesini seven, tarihine saygılı, Atatürkçü, çalışkan bir gençlik yetiştireceğiz. Buna söz veriyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.