Özçakım Mermer’in Genç Patronu Ersin Çakım

Bu haber 02 Aralık 2015 - 23:59 'de eklendi ve 1.648 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla’nın Kavaklıdere ilçesi yöresinde mermercilik dalında önde gelen ilçelerden birisidir. Onlarca mermerci sektörünün bulunduğu Kavaklıdere ilçesinde çok sayıda mermer fabrikaları olması nedeniyle bu yörede binlerce işçi çalışmaktadır. Kavaklıdere’de bulunan onlarca mermerci çıkarmış oldukları kaliteli mermerlerle bırakın Türkiye’yi kendilerini Dünya’ya tanıttılar. O nedenle fabrika sahiplerinin çoğu mermercilikte uğraşayım derken kendilerine fırsat bulup pek fazla dışarıya çıkamadıkları için bir hayli üzüntülüler. Tabi fırsat buldukça da Kavaklıdere’de bulunan mermer fabrikası sahipleri değişik yerlerde gerçekleşen mermercilik festivaline gidip Muğla’nın güzel mermerlerini tanıtma imkânı buluyorlar.
Sevgili okurlarım, bundan böyle fırsat buldukça Muğla’nın gelir kaynağı olan mermerciliği dile getirdiğim gibi fabrikaların sahiplerinin de gazetemiz sütunlarında da yer vermeye çalışacağım.
Bugünkü köşe yazımda da Özçakım mermerden bahsedeceğim. Fabrikanın sahibi Ersin Çakım genç bir işadamı mermercilik sektörü baba mesleği olduğu için mermerciliğin nasıl daha kaliteli olmasını sağlar. Daha kaliteli mermer üretebilirim düşünceleri ile iş yapan bir işadamıdır. Özçakım Mermer’in patronu Ersin Çakım.
Sevgili okurlarım, Özçakım Mermer fabrikasında onlarca işçi zevkle çalıştığı söylenir. Çünkü çalışmış oldukları emeğin karşılığını Özçakım Mermerden fazlası ile aldıklarını da dile getiriyorlar fabrikada çalışan işçiler. İşadamı Ersin Çakım genç yaşta dev bir fabrikanın sahibi olmanın da nedenlerinden birisi ise gece gündüz dürüst çalışma azmi ile bugünlere gelmesine neden olmuş olduğunu söylüyorlar. A.C. bir işçi ise: İyi ki Özçakım Mermer’de çalışıyorum. Çünkü maddi ve manevi bir şekilde çok mutluyuz dedi. Şunu söylemeden geçemeyeceğim aynı zamanda da il genelinde hayırseverliği ile tanınan renkli bir simadır Ersin Çakım beyefendi.
Sevgili okurlarım, Özçakım Mermer fabrikasının patronu her şeyden önce dürüst saygın bir genç işadamı olduğunu söyleyebilirim. Sayın Çakımla daha yeni tanışmama rağmen kendisinin de bir beyefendilik büyüğünü küçüğünü bilen aynı zamanda da en önemlisi insanları kırmamaya özen gösteren değerli bir işadamı olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Fabrikada çalışan işçiler Özçakım Mermer’in patronu Ersin Çakım genç yaşta olmasına rağmen işçi babası gibi davranması bizleri daha mutlu ediyor dedi. Dahasına da gelecek olursak bir kişi olarak benim görüşüm ve işçilerin görüşü böyle olabilir ama gel sen birde sirintepeevleri.com Kavaklıdere ve Yatağan da kendisine karşı sevginin daha fazla olduğunu gördüm. Hele fabrikasında çalışan işçiler ise daha başka bir sevgi içindeler sevgili okurlarım. İşte Özçakım Mermer’in patronu Ersin Çakım işte böyle bir kişiliğe sahip. Ne mutlu böyle patronlara sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.