Özbek aileye organ bağışı teşekkürü

Bu haber 27 Mart 2015 - 1:51 'de eklendi ve 514 kez görüntülendi.

ozbekkkAnnesinin ardından kızı, oğlu ve damadı da organlarını bağışladılar.

Haber Merkezi

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 12 Şubat 2015 beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede

beyin ölümü gerçekleşen ve organları bağışlanan Özbekistan uyruklu Elmira İbragimova’nın (52) ailesine teşekkür belgesi verildi. Muğla İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak ile birlikte 4 kişiye hayat veren Elmira İbragimova’nın Fethiye’deki ailesini ziyaret ederek teşekkür belgesini sundular.

Geçtiğimiz Şubat ayında çocuklarını ziyaret etmek için Özbekistan’dan Fethiye’ye gelen Elmira İbragimova, 7 Şubat’ta hipertansiyona bağlı beyin kanaması şikâyetiyle hastaneye kaldırıldı. Özel Lokman Hekim Esnaf hastanesinde ilk müdahalesi yapılan Özbek kadın daha sonra yoğun bakım ünitesine bağlanmıştı. 4 gün süren tedaviye cevap vermeyen İbragimova’nın beyin ölümü gerçekleşmişti. Bunun üzerine harekete geçen Fethiye Devlet Hastanesi Organ Bağışı Koordinasyon Merkezi, Özbek kadının ailesiyle bağlantıya geçti. Ailesi Elmira İbragimova’nın organlarının bağışlanmasına karar vermişti. İzmir’den gelen bir ekip Fethiye’ye gelerek İbragimova’nın karaciğeri, 2 böbreği ve korneasını İzmir’de organ bekleyen 4 ayrı hastaya nakledilmek üzere almıştı. Karaciğer’in İzmir Kent Hastanesi’nde, böbrekleri ve korneası ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki 2 hastaya nakledilmişti.
Türkiye’de 4 kişiye hayat olan Elmira İbragimova’nın ailesini ziyaret eden Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin ve Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Uğur Çomak organ bağışı teşekkür belgelerini sundular. Elmira İbragımova’nın kızı Niyara Çırak, damadı Tuncay Çırak ve oğlu Emir Dzheltiov’a teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin ve İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak bir kez daha organ bağışının önemini vurgulayıp teşekkürlerini ilettiler. Ziyarete teşekkür eden Elmira İbragimova’nın kızı Niyara Çırak, damadı Tuncay Çırak ve oğlu Emir Dzheltiov kendilerinin de organlarını bağışlayacaklarını söyleyip hemen organ bağış formu doldurup bağışta bulundular.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.