Özata Rotasyona tepki gösterdi

Bu haber 11 Temmuz 2013 - 22:30 'de eklendi ve 937 kez görüntülendi.

ozatarotasyon123541654651Türk Eğitim-Sen il Temsilcisi Mürsel Özata Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı kararla şube müdürlerinin rotasyon döneminde ilçelerden il merkezine gelmelerinin önlendiğini belirterek tepki gösterdi.
İlkay Yıldız
Türk Eğitim-Sen il Temsilcisi Mürsel Özata Milli Eğitim bakanlığının aldığı kararla şube müdürlerinin rotasyon döneminde ilçelerden il merkezine gelmelerinin önlendiğini belirterek tepki gösterdi.
Özata “Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri yine hatalı uygulamalara inatla ve ısrarla devam ediyor. Artık Milli Eğitimde gündemdeki mevcut problemler daha çözülmeden yeni bir problemle karşı karşıya kalıveriyoruz. En son gündemdeki problemimiz İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile İl ve İlçelerde görev yapan müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin zorunlu rotasyonu problemi. “ dedi.
Taşra Teşkilatı Yöneticilerinin Atama Yönetmeliği yayınlanarak yürürlüğe girdiğini belirten Özata, “Böylece göreve başlarken rotasyona uğrayacaklarını bilmeden göreve başlayıp çoluğuyla çocuğuyla yerleşik hayata geçen idareciler büyük bir çoğunlukla il dışına tayin istemek zorunda bırakılmışlardır.” diye kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.