Öz Orman İş’ten eğitime katkı « Hamle Gazetesi

Öz Orman İş’ten eğitime katkı

Bu haber 25 Şubat 2013 - 0:09 'de eklendi ve 1.306 kez görüntülendi.

ozormanissssssssHak-İş Federasyonu’na bağlı Öz Orman-İş Sendikası Genel Merkezi Yatağan’da eğitim gören yoksul öğrencilere dağıtılmak üzere 100 çift ayakkabı gönderdi. Ayakkabılar Yatağan’da toplam 12 okula dağıtıldı.

Haber Merkezi

Hak-İş Federasyonu’na bağlı Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı aynı zamanda Hak-İş Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Settar Aslan, Yatağan’da eğitim gören muhtaç öğrencilere dağıtılmak üzere 100 çift ayakkabı gönderdi. Ayakkabılar toplam 12 okula dağıtıldı.

Yatağan Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Öz Orman-İş sendikası Yatağan Temsilcisi Erbil Şener’in öncülüğünde getirilen, ayakkabılar 12 okula dağıtılırken, Bozüyük Beldesi’nde yapılan dağıtım törenine Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Yatağan Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek, Öz Orman-İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Bilal Güçlü, Başkan Yardımcısı D. Ali Demir, Yatağan Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Öz Orman-İş Sendikası Yatağan Temsilcisi Erbil Şener, Bozüyük İlkokulu Müdürü Cemalettin Durusoy ve Bozüyük Ortaokulu Müdürü İlyas Doğan katıldı.

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal bu konuda yaptığı yazılı açıklamada;“Yatağan Eğitim Gönüllüleri Derneği, okullarımıza çeşitli giyecek, temizlik, kırtasiye vb. yardımlarda bulunarak sivil toplum örgütü olarak yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğini sergilemiştir. En son olarak bugün 100 ayakkabı, 12 köy ve kasaba okullarımızın öğrencilerine dağıtılmıştır.

Dağıtımı yapılan 100 ayakkabıyı gönderen Hak İş Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı – Öz Orman İş Sendikası Genel Başkanı Sayın Settar Aslan’a, müdürlüğümüzle işbirliği içinde çalışan Öz Orman İş Yatağan Baş Temsilcisi aynı zamanda Yatağan Eğitim Gönüllüleri Başkanı Erbil Şener’e, bu yardımın aracısı olan Öz Orman İş Sendikası Muğla Havalisi Şube Başkanı Bilal Güçlü’ye, ayrıca her zaman okullarımızın yardımına koşan Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü teşkilatına teşekkür ediyorum.

Bu faaliyetin Sivil Toplum Örgütlerine örnek olmasını diler, eğitime katkılarını beklerim. Bu çalışmalara öncülük eden Yatağan Eğitim Gönüllüleri Başkanı Erbil Şener’e teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.