Öz Orman-İş Muğla Başkanını Seçti

Bu haber 23 Aralık 2014 - 0:56 'de eklendi ve 1.369 kez görüntülendi.

ozormannnÖz Orman-İş Sendikası Muğla Şube Başkanlığı 2.Olağan Genel Kurul toplantısı 21 Aralık Pazar günü Tuna Otel’de gerçekleştirildi.
Haber Merkezi
Öz Orman-İş Sendikası Muğla Şube Başkanlığı 2.Olağan Genel Kurul toplantısı 21 Aralık Pazar günü Tuna Otel’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen genel kurul toplantısına, Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, Genel Mali Sekreteri Ali Bilgin, Genel Teşkilat Sekreteri Zeki Sungur Kızılkaya, Genel Eğitim Sekreteri Mustafa Çınar ve Genel Mevzuat ve Araştırma Sekreteri Mehmet Çelik ‘in yanı sıra; davetlilerden Orman Bölge Müdür Yardımcıları Vedat Dikici ve Naci Polat, Muğla Orman İşletme Müdürü Ali Yapmış, Memur-Sen Muğla Temsilcisi Hasan Demirtaş, Toç-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Cüneyd Topaloğlu, Eğitim Bir – Sen Şube Başkanı Önder Uçak, Genç Memur-Sen Şube Başkanı Asım Köse, Öz Orman-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Hamiyet Boyacı ve Denizli Temsilcisi Halil Turan ve Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı işletme müdürlüklerinde çalışan sendika üyeleri katıldı.
“Yaşadığımız Ülkenin Kıymetini Bilelim”
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, çevre ülkelerde yaşanan çatışmalar ve katliamlar karşısında, Türkiye’nin bir istikrar adası olduğunu belirterek, “Ülkemizin ve devletimizin kıymetini bilelim” dedi.
Settar Aslan, Öz Orman-İş Sendikasının Muğla Şube Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, yürütülen hak mücadelesi sayesinde, orman emekçilerinin büyük kazanımlar elde ettiğini anlatarak, şunları söyledi: “Ücret ve sosyal haklarda, kamudaki en iyiler arasına girdik. Şu anda en acil sorunumuz ‘kadro’ meselesidir. Orman Teşkilatımızda yılın 12 ayında yapılacak iş olmasına rağmen, 9 bin 500’e yakın işçimiz, yılın 5 ay 29 gününde çalıştırılıyor. Geri kalan sürede ise, işler hizmet alımıyla yürütülüyor. Geçici işçilerimizin tüm yıl boyunca çalıştırılması, işletmelere hemen hemen hiç bir ilave yük getirmeyecektir. Bunun için, 5620 sayılı yasanın değiştirilmesi ve tüm işçilerimize kadro verilmesi yolundaki mücadelemiz devam etmektedir.” Aslan, orman teşkilatında kadronun ‘işe’ değil ‘adama’ verildiğini, bu yüzden emekli olan işçinin kadrosunun iptal olduğunu ve yerine yılda 5 ay 29 gün istihdam edilen geçici işçi alındığını da hatırlatarak, “Bu yanlış bir uygulamadır. Kadro ‘adama’ değil ‘işe’ verilir. Bu yüzden, Orman Teşkilatımıza acilen norm kadro verilmeli, ayrılan işçinin yerine, aynı kadroya daimi işçi alınmalıdır.” dedi.
Öz-Orman İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Bilal Güçlü ise konuşmasında ; “Ülkemizin havasında, suyunda, ekmeğinde hep orman işçilerimizin emeğinin olduğunu unutmamak lazım” dedi. Bu günlere kolay gelinmediğini, mücadeleler verildiğini, söz konusu iş kolunun şartlarının çok zor olmasına rağmen hiç bir zaman yılmadıklarını belirten Güçlü; “Temiz havanın yokluğunun aslında doğanın yokluğu anlamına geldiğinin farkına varmamız lazım” dedi.
Konuşmaların ardından seçim işlemleri gerçekleştirildi. Sakin geçen seçim atmosferinin sonucunda Öz Orman-İş Sendikası Muğla Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu Şube Başkanı Bilal Güçlü seçilirken, Şube Sekreteri Mustafa Karademir ve Şube Mali Sekreteri Nazif Türköz şeklinde belirlendi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.