‘Oyuncak Dostlarım’ minik izleyicileri ile buluştu

Bu haber 27 Nisan 2019 - 0:36 'de eklendi ve 313 kez görüntülendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından ‘Oyuncak Dostlarım’ müzikal çocuk oyunu sahnelendi.

Sultan Kocakulak

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından ‘Oyuncak Dostlarım’ müzikal çocuk oyunu sahnelendi. Sahne Sanatları Bölümü öğretim elemanları ile öğrencileri tarafından hazırlanan müzikal oyun, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi A salonunda minik izleyicileri ile buluştu. Müzikal oyununa aynı zamanda Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ile üniversite personeli ve öğrencileri katıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Mehmet Karaman’ın yazdığı ve Ali Aziz Çölok’un yönettiği “Oyuncak Dostlarım” müzikal çocuk oyunun müzikleri Doç Dr. Togay Şenalp’e, koreografisi ise Seda Aksoy’a ait.

Bilgisayar oyunlarının çocukların dünyasına giderek daha fazla hâkim olması ve çocukların arkadaşlarını ihmal etmesi üzerine kurulu olan müzikal oyunu, teknolojinin ve geleneksel oyunların birlikte var olması gerektiği fikrinden esinlenilerek hazırlandı.

Çocukları eğlendirirken eğiten “Oyuncak Dostlarım” sanatseverlerden de tam not aldı. Oyun sonrası Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, sahneye çıkarak oyuncuları tebrik etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.