Öyle Dostlar Kazanmışız Ki Sormayın! « Hamle Gazetesi

Öyle Dostlar Kazanmışız Ki Sormayın!

Bu haber 09 Haziran 2014 - 1:01 'de eklendi ve 1.156 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Geçtiğimiz günler içinde gazetecilik mesleğinde 50. yılımı tamamlamıştım. İlk etapta mutlaka hatalarım olmuştur. Ama uzun yıllar yapmış olduğum bu güzel mesleğimde mümkün olduğu kadar tarafsızlığımı korumuşumdur. Öylede olduğu için çok sayıdaki ulusal basında gazeteciğimi sürdürmüşümdür. Mümkün mertebe hissi hareket etmemeye çalışmışımdır. Tabi bu kararlılığımı uzunca yıllar devam ettiğim için sağ kesimden olsun, sol kesimden olsun devamlı diyalog içinde olmaya özen göstermişimdir.

Devlet dairelerinde çalışan amir ve memur düzeyindeki birçok vatandaşa hele siyasetçilere temenni yazılarımın haricinde zaman zaman tenkit yazıları yazmama rağmen devamlı olumlu teşekkürler almışımdır. Öyle olmasa Muğla’nın üst düzey yetkililerinden tutun siyasetçiler başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluşlardan 50.yılımı doldurmam nedeniyle kutlandım ve teşekkür edildim.

Detaya girmek istemiyorum ama başta Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Muğla Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, CHP Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Yatağan Kaymakamı Veli Biçer, Muğla Hamle Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Abdurrahman Bahsişoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Mustafa Nur Ceyhan, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Valilik Özel Kalem Müdürü Baki Gencel, Muğla Valiliği basın çalışanları ve daha onlarca dost canlısı okuyucularım beni öylesine onurlandırdılar ki sormayın? Ben de kendilerine ne kadar sevgi ve saygı sunsam azdır.

Tabi bu güzel onurlandırmanın yanında Hamle Gazetesi’nin köşe yazarlarından dost insanlar olarak tanıdığım ve bildiğim renkli simalar olan İsmail Atasever, Özcan Özgür’ün şahsım adına 50.yılı doldurmam nedeniyle köşelerinde beni onurlandırmalarını hiçbir zaman unutamam. Yine ayrıca beni seven o kadar dost canlısı gazeteci dostlarım varmış ki sormayın. Marmaris, Bodrum, Milas, Fethiye ve birçok ilçelerdeki yerel gazeteler beni onurlandırıp gazetelerinde bana yer vermeleri benim için yine unutulacak bir anı değil.

Muğlalı gazetecilerle hemen hemen her gün beraberiz ama sen gel de Marmaris, Bodrum, Milas, Fethiye ve birçok ilçedeki gazeteci dostlarımın böylesine şahsıma değer vermelerini unutmam ve unutulmayacak bir anı olduğunu söyleyebilirim. Hamle Gazetesi benim için bir yemek, bir su değerindedir. Bir kan bağımız yok ama bir can dostluğu bağımız var. Dile olay bu güzelim gazetede 35 yıl özverili bir çalışma yapmak öylede olduğu için Hamle Gazetesi’de geçtiğimiz günler içinde 50.yılımı doldurmam nedeniyle dost canlısı bir gazeteci evladı olan Kadir Tamer imzası ile atılan manşetle beni onurlandırdılar. Bu vesile ile de gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Kadir Tamer’e de sevgilerimi iletiyorum. Yine ayrıca köşe yazıları yazdığım gazetelerden Milas’ta Milas Gazetesi, Fethiye’de Ege Gazetesi, Marmaris’te Yeni Sayfa Gazetesi’nde şahsıma onurlandırdıkları için kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum.

Lafımı uzatmak istemiyorum elbette herkesin bir seveni de vardır sevmeyeni de vardır. Zaman zaman bizlerde yazmış olduğumuz yazılarımız nedeniyle hata yapmış olabiliriz. 50.’nci yılımızdan sonra da mümkün mertebe tenkit yazılarımı da yazmamaya özen göstermeye gayret edeceğim. Tabi yine zaman zamanda olsa cızlamalar devam edecek.

Hamle Gazetesinde ki köşe yazım olsun, yine aynı gazetedeki Cız köşemde olsun uzun yıllardan bu yana mümkün mertebe temenni niteliğinde yazılar yazdığımı tüm okurlarım yakinen bilirler ve her zamanda şahsıma teşekkür ederler. Bunun yanı sıra işine gelmeyen kişiler tehdit bile ederler. Elbette olur böyle şeyler. Bunun adı da ayrı bir güzelliktir.

Ben son söz olarak şunu söylüyorum, bir gazeteci tarafsız olmaz elbette taraflı olur ama bu mümkünse belirli seviyede olmalı görüşündeyim. Çünkü ben gazetecilik mesleğinde uzun yıllardan bu yana tarafsız olmaya çalıştım. Öyle olmasam gazetemde okunan bir köşe yazarı ve gazeteci olmazdım. Bunun örneğini önceden de söylediğim gibi deneyimli gazeteci yazar Özcan Özgür ve yine deneyimli gazeteci yazar İsmail Atasever şahsımla ilgili yazmış oldukları olumlu yazıları ile beni onurlandırdılar. Yine her ikiliye sevgilerimi sunuyor, tüm okuyucularıma beni yalnız bırakmadıkları için, devamlı yanımda oldukları için tekrar beni kutlayıp onurlandırdıkları için de mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Bu vesile ile de tüm okuyucularıma sevgi ve saygılar sunuyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.