Ötüken Dergisi İl Temsilciliği açıldı

Bu haber 28 Ekim 2015 - 23:17 'de eklendi ve 698 kez görüntülendi.

Ötüken Dergisi İl Temsilciliği açıldı (1)Türkçülük hareketinin öncülerinden Hüseyin Nihal Atsız’ın 1960’lı yıllarda çıkardığı ve Türkçülüğün önemli yayın organlarından olan ve günümüzde Genç Atsızlar tarafından çıkarılan Ötüken Dergisi’nin Muğla Temsilciliği açıldı.
İlkay Yıldız
Türkçülük hareketinin öncülerinden Hüseyin Nihal Atsız’ın 1960’lı yıllarda çıkardığı ve Türkçülüğün önemli yayın organlarından olan ve günümüzde Genç Atsızlar tarafından çıkarılan Ötüken Dergisi’nin Muğla Temsilciliği açıldı.
Cumhuriyet Bulvarı üzerindeki Kent Çarşısı’ndaki temsilciliğin açılış törenine Büyük Birlik Partisi, Alperen Ocakları, Türk Ocakları, Ülkü Ocakları, TÜRKAV başkan ve yetkilileri katıldı. İstiklal Marşı okunması ve “Bozkurtlar ulusun, Tanrı Türk’ü korusun” sloganlarının ardından Ötüken Dergisi temsilciliği adına konuşma yapan Serhat Aydın, Muğla sınırları içerisinde Türk’e düşman olan her yapının silinmesini, hafızalardan yok edilmesini ve Türklük bilincini yeniden hafızalara, gönüllere ve sokaklara kazımak için kollarını sıvayan Genç Atsızlar olduklarını vurguladı. Aydın, “Bizler Muğla’da tek Türkçü Teşkilat olmanın gururunu yaşamak ile birlikte Ötüken Dergisi Muğla Temsilciliği’nin Hüseyin Nihal Atsız’ın tavizsiz, dik ve mert duruşundan asla ödün vermeden Muğla’da ‘Türkçülüğün Kalesi’ olacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.
Aydın, “Genç Türk Soylu kardeşlerimizin bilgili, kültürlü, okuyan-yazan, bileği, fikri kuvvetli öğrenmeye daima aç vücudunu sağlıklı tutan birer birey olması için canımızı dişimize takarak çalışmalarda bulunacağımızın sözünü veriyoruz. Bizler Atsız’ın Öğrencileri, Başbuğ Atatürk’ün Askerleri ve Tayma’nın ardında Genç Atsızlar’ız” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.