Osmanlılar Muğla’da

Bu haber 06 Mayıs 2013 - 17:32 'de eklendi ve 1.673 kez görüntülendi.

osamanlidenegi1231321654Büyük Osmanlı Topluluğu Derneği Muğla Şubesi kuruluyor. Muğla’da kurulacak temsilcilik çalışmaları hakkında bilgi veren Ferhat Özcan, Büyük Osmanlı Topluluğu Derneği Muğla Şubesi teşkilatlanma çalışmalarının başladığını ifade etti.
Metin Karakoç
Büyük Osmanlı Topluluğu Derneği Muğla Şubesi kuruluyor. Muğla’da kurulacak temsilcilik çalışmaları hakkında bilgi veren Ferhat Özcan, Büyük Osmanlı Topluluğu Derneği Muğla Şubesi teşkilatlanma çalışmalarının başladığını ifade etti. Özcan açıklamasında; Enes Demir tarafından ilk Şubesi İstanbul’da kurulan Büyük Osmanlı Topluluğu Derneği hızla teşkilatlanıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Giresun, Kahramanmaraş, Bolu, Sakarya derken toplam şuana kadar 50 ilden sonra Derneğin şimdi de Muğla da bir şubesinin kurulacağını belirtti.
Ferhat Özcan’ın kurucu Başkanlığını üstlendiği derneğin kültürel ve eğitim dallarında çok çeşitli faaliyetlerinin yer aldığı bunlardan bir tanesinin de 3 Ayda bir yayınlanan Osmanlı Mecmuası dergisi olduğunu belirtti.
Muğlalı vatandaşlarımızdan bu konuda Ecdat yadigarı Osmanlı torunları olarak dergimize ve değerlerimize hak eden değerin gösterilmesini istedi.
Osmanlının bilinmeyen yada yanlış aktarıl an tarihini topluma doğru aktarımını sağlayarak hizmet etmek amacıyla yola çıktıklarını ifade eden Özcan, “Memleketimizde Muğlalı hemşerilerimizin ve tüm gençlerimizin tarihini iyi bilmesi gerekir. Bizde bu yönde hizmet vermeyi kendimize vazife edindik bu konuda destekleriniz için teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
R.Asef AYVERDİ 29 Temmuz 2013 / 22:40

Gerçekten çok isabetli olmuş…Türkiyemizin yeniden ayağa kalkması ancak OSMANLI RUHU ile mümkündür…Bu konuda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum…