Osman Gürün ve Erkan Yakar « Hamle Gazetesi

Osman Gürün ve Erkan Yakar

Bu haber 12 Aralık 2018 - 0:17 'de eklendi ve 4.620 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Dünkü yazımda CHP‘nin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı‘nı açıkladıktan sonra, aday adayı olarak kalanları yazdım.

Bugün de adayı; Osman Gürün‘ü yazalım.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Osman Gürün facebook hesabından 6 Aralık‘ta bir teşekkür mesajı yayınladı. “2014 yılında Büyükşehir Belediyesi oldunuz dediler ve bizler siz değerli hemşehrilerimizden aldığımız görev ve güvenle yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğlamıza hizmet etmeye başladık. Olmayan bir belediyeyi kısa zamanda kurarak 13 ilçemize, 566 mahallemize hizmetlerimizle ulaşıyor, memnuniyetiniz için çalışıyoruz.” diyerek şöyle devam etti:

2014’de başladığımız Büyükşehir Belediyesi çalışmalarımızda yatırım ve projelerle daha dün gibi gelen 5 yılımızı doldurmak üzereyiz. Yaklaşan yerel seçimler öncesi partimizin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilmemde desteğini esirgemeyen başta Genel Başkanı’mız sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere parti meclisimize, MYK üyelerimize, il ve ilçe örgütlerimize teşekkür ediyorum.

Vatandaşlarımızın güveni ve destekleri, onlardan aldığımız güçle 2019 Yerel seçimlerinde partimizin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak sevgi, hoşgörü ve güleryüzle hizmet anlayışı ile tüm Muğla’yı hizmetlerimizle kucaklamaya, değerli Muğlamıza değer katmaya devam edeceğiz. Çünkü biz Muğla’da yaşamaktan ve bu şehre hizmet etmekten gurur duyuyoruz.

xx           xx           xx

Mesajı okurken CHP‘nin topuklu efesi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu geldi.

Olmayan bir belediyeyi kısa zamanda Özlem Çerçioğlu da kurdu.

Üstelik Muğla Büyükşehir Belediyesi kapanan Muğla İl Özel İdaresi‘nin taşınır taşınmaz tüm varlığına sahip olup, daha kurulduğu gün gayrimenkul zengini olurken, Özlem Çerçioğlu Aydın İl Özel İdaresi‘nden kör iğne alamadı…

Muğla Büyükşehir Belediyesi sürekli “ilçelerden devraldığı borçları ödemekten şikayetçi” olurken, Aydın Büyükşehir Belediyesi ilçe belediyeleri ile tek yumruk bugünlere geldi…

Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın’ın turizm destinasyonlarına “Arapapıştı Kanyonu”nu eklerken, biz yeni bir destinasyon yaratamadık. Aydınlılar Büyükşehir‘den de önce yaz-bahar aylarında Akyaka‘ya geliyorlar. Muğlalılar ise Büyükşehir‘den sonra yaz-kış Arapapıştı turlarına katılırken, Forum Aydın‘a gidiyorlar… Onlar bizim AVM’lere neden gelsinler?

Başkan Gürün, mesajının sonunda “Muğla’yı hizmetlerimizle kucaklamaya, değerli Muğlamıza değer katmaya devam edeceğiz. Çünkü biz Muğla’da yaşamaktan ve bu şehre hizmet etmekten gurur duyuyoruz.” demiş.

Evet biz de öyle… Tutkunuz. Ama ne Başkan Gürün’ün çocukları, ne bizim çocuklarımız Muğla’da yaşamak istemiyor artık… Neden acaba?

Sahi Muğla‘ya geçen 4,5 yılda hangi değerler değil, değer katıldı?

xx           xx           xx

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün bir de Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Orada da 6 Aralık‘ta “Birlikte Başaracağız / Hep Beraber Kazanacağız” dedi. “Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Adayı” değil de “Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün” imzasıyla yaptığı paylaşımda şöyle dedi:

2019 Yerel seçimlerinde partimizin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmemde desteğini esirgemeyen başta Genel Başkanımız sayın @kilicdarogluk olmak üzere parti meclisimize MYK üyelerine, İl ilçe örgütlerimize teşekkür ediyorum #CHP #Muğla #birliktebaşaracağız

Teşekkür yerine ulaşmıştır herhalde… Bizlere, Muğlalılara, CHP’lilere teşekkür edecek değil ya…

Muğla Milletvekillerine ve özellikle liste başı vekiline teşekkür borcunu neden dile getirmemiş anlayamadım… Bir diğer anlayamadığım ise “birlikte neyi başaracağız” ve “hep beraber neyi kazanacağız” oldu?

Başarılacak ve kazanılacak olan elbette “seçim” olmalı… Geçen sefer başarıldı ve kazanıldı…

Bu sefer de olur mu bilmiyorum. Olursa Muğla, Muğlalı ne ve neyi kazanacak? Muğla ve Muğlalı geçen sefer ne ve neyi kazandı?

Seçime üç ay var. Bu soruların yanıtını yeri geldikçe birer birer veririz…

xx           xx           xx

Başkan Gürün‘ün Twitter hesabından 6 Aralık‘ta yaptığı paylaşıma ilk gününde ilginç yanıtlar gelmiş… “Şaban Kaptan @stokoz48”, Osman Gürün ve Kılıçdaroğlu adlı kullanıcılara yanıt olarak

hayırlı olsun başkan, fethiyesporun elinden otoparkları alldın, 1 liralık suyu 5 lira yaptın, iskelemizi elimizden aldın, ee sırada ne var, fethiye sana ne kötülük yaptı sana oy vermekle hata mı yaptık? bi daha seçersek ne değişecek?” demiş.

Osman Gürün ve Kılıçdaroğlu adlı kullanıcılara yanıt olarak ilk gün kullanılan ifadeler şöyle:

Enzo @ENZOQ3; “Eski usül bir yerel yönetici. Orta ölçekli bir kasaba için belki doğru bir tercih olabilirdi ama Muğla gibi çok farklı bir mekansal yapıya sahip bir metropol için çok yanlış bir tercih. Tüm ilçeler ve Muğla bir beş yıl daha kaybeder şayet seçilebilirse…

Burak Aydinalp @burakaydinalp; “İntihar ihbarınızı aldık, seçmeniniz olarak var gücümle bir daha sizi görmemeyi diliyorum. Muğla sizi basiretsizliğiniz ile hatırlayacak.

Geçen 4,5 yılda insanlar nasıl bu hale gelmiş anlamak mümkün değil…

xx           xx           xx

Osman Gürün ve Kılıçdaroğlu adlı kullanıcılara yanıt olarak:

Uğur Kurt @ukurttt; “6 bin takipçi den 300 beğeni olması rekor oy alacağınızın kanıtı.

Hasretim o büyük güne. @bal… ; “İlk defa CHP’ye oy vermeyeceğim. Sayın kılıçdaroglu keske Mugla halkına da bir sorsaydınız. Fethiye calis deresi bok kokuyor.. Turizm bölgesi Hisaronunde kanalizasyon yok. Foseptikler kokuyor. Su parasi 3 4 katina cikti.@fethiyechp

Mustafa Girgin @mgirgin123; “Bu arada, umarim kaybedersiniz. CHP’ye Muğla’dan bir ceza lazim.

Erol Teoman @ErolTeoman1; “Başarılar başkanım, yolunuz açık olsun.

M.Nihat KOCAOĞLAN @mnih…; “Hayırlı olsun Başkanım

Pelin @pelinyesil; “tekrar sizi seçtiği için, bu seçimlerde CHP ye oy kullanmıycam. Bıktık artık sizden. Halkın yararına hiçbirşey yapmadınız.

kpss zede @73Ozsoy; “Muğla menteşe attığı gibi atsın mıarkadaşlar 8 aydır abdi ıpekçi cd.nin yol ve kaldırım çalışması bitemedi de

Kel Kartal @MAVSOLOS; “Başkan Bu sefer hayırlı bir işe imza atacaksın. Seçim snuçlarına istineden,@kilicdarogluk ile birlikte gideceksiniz…

Bu mesajları gerçekten Kılıçdaroğlu da gördü mü acaba?

xx           xx           xx

Kullanıcılardan hsyn @hsynkc3 de “Üniversiteye geldim sene 1997 başkan osman gürün. Mezun oldum 17 yıllı öğretmenim başkan osman gürün. 21 yılda Muğla’da ne değişti, ancagöz alabidiğine her yer ücretli otopark. Ama çok büyümesin Muğla böyle iyidir karışmasın sonra” derken, erbil ellez @erbilellez ise “Anlaşıldı, Chp’ye oy yok bu sene” ifadesinde bulunmuş.

Ayse Gurocak @gurocakayse de Sn Başgan, başganlıgınızda büyükşehir olan Muglayı dün oldugu gibi daha büyük şevk ile yapacagınız hizmetleriniz olacaktır kutluyorum. Başarılar diliyorum.” demiş. Özgür @ozgurerol48Hayırlı olsun Başkanım” temennisinde bulunmuş.

Fahrettin Önder @Fahrettinnd… “Chp dönemi muğla da sayenizde bitmiştir.” ifadesinde bulunurken, Tahir Agaoglu @tahiragaoglu şöyle demiş:

Birlikte Muğla’yı kalkındaracağız falan değil yanlız. Hep beraber kazanacağız!:))) Başkanım hedef kazanmak değil, hedef Muğla’da yaşayan vatandaşların ihtiyaçları, rahatı ve refahı için. Seçimler kazanmanız için değil, hizmet etmeniz için. Sonuçta geçen dönemde de kazanmıştınız..

xx           xx           xx

Buarada aylar önce “Üyelerle önseçim için çaba göstereceğim. Olmazsa eğer istifa edeceğim” diyen CHP Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi Tufan Erkan Yakar hafta sonunda istifa etti. Bugün ondan da söz edecektim. Yerim kalmadı yarın… Öte yandan Mehmet Kocadon dün bir otobüs dolusu insanla Seydikemer’e gitti… Bugün de bu ziyaretlerle ilgili bir rapor hazırlayıp yarın Kılıçdaroğlu ile görüşmek üzere Ankara‘ya gidecek. Sonra da dananın kuyruğu mu ne kopar göreceğiz…

—————————————                                                                                                      —————————————

GÜNÜN SÖZÜ: Başkalarının düşüncelerine göre hareket edeceksek, Kendi düşüncelerimizin ne anlamı kalır? (Oscar Wilde)

ÇİVİ

Arkadaşım “Fransa’daki hareket nereye doğru gidiyor diye soruyorlar.. nereye doğru gittiğini bilemem ama tek bildiğim Türkiye’ye doğru gelmediği..” dedi.

Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

———————————————————————————————————————————-

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
ibrahim ilhan 12 Aralık 2018 / 08:43

Chp seçmeni ağlar sızlar yine gider 6 ok yıkılmasın. Anam babam chp liydi bende öyle olmak zorundayım deyip gıder tıpış tıpış oyunu chp ye verir. O yüzden chp adayları ceketimizi diksek kazanırım felsefesiyle dise dokunur hizmet uretmez. Uretmesine de gerek yok. Sonucta seçmen oyunu veriyor. Sizde gidip elestirmenize rahmen oyunuzu vereceksiniz. Aslında bu kişilerin secim zaferi ne diğer partilerin aday göstermede ki beceriksizliği de eklenince bu sonuçlar ortaya çıkıyor. Olan muğlaya oluyor. Kimin umrunda.

oktay ozel 12 Aralık 2018 / 11:02

konusmaya gerek yok. goruyorsunuz( yepyeni otogar in muglaya kazandirilmasi)
kasaba otogari gibi,bu mu yaptiginiz s?
anacaddeler ayri bir rezalet.hangi yuzle tekrar gorev almak isteniyor ?

asım demirel 12 Aralık 2018 / 11:21

Muğla’da diğer partiler aday çıkarmadıkları sürece Osman Gürün değil, sıradan bir vatandaş bile seçim kazanır. Osman Gürün gibi kurt bir siyasetçi haydi haydi kazanır. Türkiye’yi 16 yıldır yöneten güçlü bir iktidar partisi Muğla’da aday çıkartamadı. Yöneticileri de aday çıkartma görevleri yokmuş gibi gururla koltuklarında oturuyorlar. Bu manzarayı CHP’yi yönetenler görüyor ve aday konusunda yeni arayışlara girme gereği duymuyor. Şimdiden 2019 yılının 31 mart akşamının Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Muğla’mıza hayırlı olsun. Muğla’daki partiler Osman Gürün’e çalışıyor. Hayırlı olsun. İnsan birazda anasından doğarken şanslı doğacak. Osman Bey Allah’ın Kadir Gecesinde dünyaya gelen kullarından.