OSGB firmaları Güven Belgelerini aldılar

Bu haber 04 Temmuz 2018 - 1:49 'de eklendi ve 410 kez görüntülendi.

Son bir yıldır birçok projeye imza atan Muğla İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (MİSGDER) bu kez OSGB firmaları ile ortaklaşa bir çalışma başlattı. Gönüllü olarak derneğe müracaat eden OSGB firmalarına İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı ve ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi temel alınarak belirlenen elli maddelik kriterler ile değerlendirme yapıldı.

Muhittin DİREK

Son bir yıldır birçok projeye imza atan Muğla İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (MİSGDER) bu kez OSGB firmaları ile ortaklaşa bir çalışma başlattı. Gönüllü olarak derneğe müracaat eden OSGB firmalarına İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı ve ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi temel alınarak belirlenen elli maddelik kriterler ile değerlendirme yapıldı. Yapılan değerlendirmeler sonucu başarılı olan OSGB firmalarına, OSGB Güven Belgeleri Muğla İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Bozkurt tarafından teslim edildi.

Yapılan toplantıda basına açıklama yapan Özkan Bozkurt, “Derneğimize OSGB firmaları ile ilgili hem işverenlerden hem de İş Güvenliği Uzmanlarından birçok soru gelmektedir. Bizde bu sorulara şifahen cevap vermek yerine böyle bir belgelendirme işlemi yapmaya başladık. Bize müracaat eden OSGB firmalarını mevzuat ve ISO 45001:2018 yönünden değerlendirmeye tutuyoruz sonrada eğer belirlediğimiz kriterleri sağlıyor ise kendilerine OSGB Güven Belgesi veriyor. Bu OSGB Güven Belgesi derneğimizin OSGB firmasını güvenilir olarak tanıdığı anlamına geliyor” dedi.

OSGB Güven Belgesi bulunmayan OSGB firmaları güvenilir değil mi? Şeklinde gelen soruya Bozkurt, “Bu güven belgesi bizim hangi OSGB firmalarını güvenilir olarak tanıdığımız anlamına geliyor. Diğer OSGB firmaları da talep ederse onları da değerlendirmeye alır bakarız. Ancak hiçbir değerlendirme yapmadığımız bir OSGB için güvenilir ya da güvenilmez diyemeyiz. Bu gerçekleştirdiğimiz belgelendirme tüm OSGB firmalarına özendirici oldu bile, şehir dışından talepler almaya başladık. Eğer OSGB firması kendine güveniyor ve kalitesini arttırmak istiyor ise başvuruda bulunuyor zaten. Ayrıca OSGB Güven Belgesi, İş Güvenliği hizmeti alırken firmalara önemli bir referans olacaktır.” dedi.

Muğla da, MİSGDER tarafından güvenilir olarak tanınan firmalar; Ada Birtek OSGB, Alesta OSGB, Eski Çeşme OSGB, Focus OSGB, Doktor OSGB, Muğla OSGB.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.