Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Muğla’da

Bu haber 08 Eylül 2013 - 19:37 'de eklendi ve 704 kez görüntülendi.

federasyonbaskani1213165113132Türkiye Oryantirin Federasyonu Başkanı Yrd.DoçDr. Tekin Çolakoğlu bri takım incelemeler de bulunmak ve gelecek sene düzenlenecek Dünya Oryantiring şampiyonası için Marmaris Belediye Başakanı Ali Acar ile görüşmek üzere Muğla’ya geldi.
Haber Merkezi
Oryantiring (Koşarak Yürüyerek Hedef Bulma) her türlü arazide yapılabilen, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir doğa sporu olarak biliniyor. Kısaca bedensel ve zihinsel çalışmanın birlikte ifadesi olan Oryantiring; sadece düz bir koşu değil, aynı zamanda kontrol noktaları aranırken zamanın nasıl geçtiğini anlaşılamayan Bir doğa sporu olarak yediden yetmişe kadar her kesime hitap eden Oryantiring ayrıca bütün ailenin birlikte yapabileceği bir aile sporu olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de hızlı bir ivme göstererek gençlerin ilgi duyduğu önemli bir spor olan Oryantiring in Patronu Çolakoğlu, Muğla’nın özellikle Marmaris’in bu spor için son derece uygun bir arazi yapısına sahip olduğunu söyledi.
Marmaris Belediyesi ile yapacakları görüşme ile Dünyanın bu sporda ki en prestijli yarışmalarından birisini ülkemize kazandıracaklarını belirten Çolakoğlu, bu yarışma ile dünya genelinde binlerce oryantiring tutkunun Marmaris’e akın edeceğini söyledi. Tekin’in görüşmelerin ardından Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker ve Muğla Valisi M.Hakan Güvençer ile de görüştükten sonra Salı günü Muğla’dan ayrılması bekleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.