Ortak sınavlar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı

Bu haber 19 Nisan 2014 - 10:28 'de eklendi ve 558 kez görüntülendi.

ortaksinavlarhakkinda165165165165Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 28-29 Nisan tarihlerinde Seviye Belirleme Sınavı’nın yerine bu yıl uygulamaya geçen, 8.sınıf öğrencilerinin katılacağı ‘İkinci Dönem Ortak Sınav’ hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Haber Merkezi

Seviye Belirleme Sınavı’nın yerine bu yıl uygulamaya geçen, 8.sınıf öğrencilerinin katılacağı ‘İkinci Dönem Ortak Sınav’ hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Muğla Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, “Muğla’da 182 sınav merkezinde 11 bin 650 8.sınıf öğrencisinin katılacağı 28-29 Nisan tarihlerinde merkezi ortak sınavlar yapılacak. Türkçe, Matematik, Din kültürü, Fen ve Teknoloji, İnkılâp Tarihi ve Yabancı dil derslerinin yer aldığı 6 dersten 20 soru sorulacak. Sınavların süresi 40’ar dakika olup, her sınav arasında ise öğrencilerin dinlenmesi için 30 dakikalık süre verilecek. Özel eğitime ihtiyacı olanlar için tedbirler alınacak. Mazeret sınavları 10-11 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak” dedi.

Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Önder Uçak, okul müdürlerine merkezi sistem sınavı hakkında bilgiler verdi. Uçak, sınavın 2 günde toplam 6 oturum halinde gerçekleşeceğini, 09.00, 10.10 ve 11.20 saatlerinde başlayacağını belirtti.

Sınavlardan sorumlu Şube Müdürü Murat Eskiakgün ise sınavda görevli öğretmenlerin ve okul idaresinin yapması gerekenleri anlattı. Her sınıfta azami 20 öğrenci olacağını ve sınıfların buna göre düzenlenmesi gerektiğini kaydeden Eskiakgün, sınav esnasında rahatsızlanan ve sınava devam edemeyen öğrencinin mazeret sınavına girebileceğini ifade etti. Toplantıda okul müdürlerine sınav öncesi ve sonrasında gerekli tüm tedbirlerin alınıp sınavın sorunsuz bir şekilde uygulanmasını, herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesi uyarısında bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.