Ortacalı yazar ikinci kitabını yayınladı « Hamle Gazetesi

Ortacalı yazar ikinci kitabını yayınladı

Bu haber 27 Kasım 2015 - 0:04 'de eklendi ve 558 kez görüntülendi.

ORTACALI YAZAR İKİNCİ KİTABINI YAYINLADI ORTACALI YAZAR GÜMÜŞ KARALI'NIN "ATLAS’IN ÇİZGİLİ DÜŞLERİ’’ ADLI İKİNCİ KİTABI ÇIKTIOrtacalı yazar Gümüş Karalı’nın ‘Atlas’ın Çizgili Düşleri’ adlı ikinci kitabı çıktı.

 

Ortacalı, yazar Diren Gümüş Karalı’nın, 2014 yılında yayımlanan ilk kitabı “Zen Filler” den sonra, matematiğin günlük yaşamla harmanlandığı, müzik ve mitolojiden kısa öykülerin bulunduğu “Atlas’ın Çizgili Düşleri” kitabı yayımlandı.
1986 doğumlu Diren Gümüş Karalı, 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi ilköğretim matematik öğretmenliği bölümünü bitirdi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde matematik öğretimi üzerine yüksek lisans yapan Karalı, Erzurum Karayazı’da öğretmenliğe başladı.
Halen Ankara’da matematik öğretmenliği yapan Karalı’nın ikinci kitabı ‘’Atlasın Çizgili Düşleri’’ kitapçılarda yerini aldı.
Çocukların hayal dünyasını geliştirmeye yönelik olan kitabın veliler tarafından da okunabileceğini vurgulayan Karalı, kitabında çocukları için rehber alabilecekleri, kimseyi yargılamadan olayları sezdirme yoluyla anlatan kısa hikayelerin yer aldığını ifade etti.
Eylül ayında yayımlan “Atlas’ın Çizgili Düşleri” kitabından matematiğin günlük yaşam ile harmanlandığının altını çizen yazar Karalı, ‘’kitap, ortaokul öğrencisi olan Atlas’ın yaşamını, düşlerini konu ediniyor. Ailesinin istekleri, okul ve düşleri arasındaki ikilemden bir çıkış yolu arayan Atlas, ebeveynlerin de kendileriyle yüzleşmelerine olanak vermekte, Atlas’ın Çizgili Düşleri, matematiğin, günlük yaşamla harmanlandığı, müzik ve mitolojiden kısa öykülerin bulunduğu bir kitap’’ dedi. (İHA)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.