Ortacalı kadınlar sandık başına gitti

Bu haber 22 Ağustos 2014 - 0:30 'de eklendi ve 553 kez görüntülendi.

ortacaliiiOrtaca Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı’na Meral Metin seçildi.

Haber Merkezi

Ortaca Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanlığına Meral Metin seçildi. Muğla’nın Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi’nde düzenlenen genel kurul toplantısında, Ortaca Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı ve yürütme kurulu seçimleri yapıldı. Ortaca Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığına Meral Metin, Başkan Yardımcılığına Binnaz Ceylan oy birliği ile seçildi.
Ortaca Kent Konseyi toplantısında başkan yardımcısı CHP Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya yaptığı açılış konuşmasın da, “Kent Konseyinde daha profesyonel çalışmaları hedefledik. Yaşanabilir Ortaca, Dalyan ve mahalleler yaratma noktasında sizlerle önemli bir çalışma başlatıyoruz. Hepimize çok büyük görevler düşüyor. Hepinize başarılar diliyorum” dedi
Ortaca Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı’na seçilen Meral Metin; “Ben buranın insanıyım, Kent Konseyi Kadın Meclisini Dalyan Kent Konseyi olarak belli bir süre yürüttüm, Ortaca Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığına da önerildim ve kabul ettim. Ün sahibi ya da kariyer sahibi olma amacımız yok, ancak İztuzu Plajı mücadelesinde katkı sağlayan vatandaşlarımızın çoğu kadın meclisindendi. Biz biliyoruz ki kadın istediği zaman bütün olumsuzluklara karşı durabilir ve düzeltebilir. Bu mecliste gerçekten çalışmak isteyen, zaman ayıracak arkadaşlar, çoğalmayı, büyümeyi hedeflemeliler. Bu ülke ancak böyle düzelebilir” dedi.
Toplamda 70 üyenin bulunduğu Ortaca Kent Konseyi Kadın Meclisin’de oluşturulan çalışma gruplarında, kadın sanat el emeği ve değerlendirme çalışma grubu, kadın aile ve çocuk sağlığı çalışma grubu, kadın aile ve gençlik eğitim ve çalışma, kadın çevre ve doğayı koruma çalışma grubu, kadın belirli gün ve haftalar koordinasyon çalıma grubu oluşturuldu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.