Ortaca’da sessiz okuma etkinliği

Bu haber 01 Nisan 2016 - 0:17 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.

ORTACA’DA SESSİZ OKUMA ETKİNLİĞİMuğla’nın Ortaca ilçesinde, 28 Mart – 03 Nisan Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında sessiz okuma etkinliği yapıldı.

Ortaca Belediyesi Kültür Park Kütüphanesi ile Atatürk Çocuk ve Halk Kütüphanesi’nin birlikte düzenlediği etkinliğe katılan öğrencilere poğaça ve meyve suyu ikramında bulunuldu. Ardından kurulan stanttan kitaplarını seçen öğrenciler bir süre sessiz okuma yaptı. Etkinliğe katılan Ortaca Milli Eğitim Müdürü İsmet Hasgül’de öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilere dağıtılan kitapları beğenip beğenmediklerini soran Hasgül, kitap okumanın önemine değindi.

Etkinlikte 800’den fazla kitap okunduğunu hatırlatan Ortaca Belediyesi Kültür Park Kütüphanesi Müdürü Leyla Akça; “81 ilde kitap okuyoruz etkinliğimizin 52. yıl dönümünü kutluyoruz. Ortaca Belediyesi Kültür Park Kütüphanesi ile Atatürk Çocuk ve Halk Kütüphanesi birlikte hazırladık. Kütüphane Müdürü Nuran Hanım ile işbirliği içinde kütüphane haftasını beraber kutluyoruz’’ diye konuştu. Akça, amaçlarının kitap okumanın önemini anlatmak olduğunu da sözlerine ekledi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.