Ortaca’da bozuk kaldırım düzeltildi

Bu haber 17 Şubat 2018 - 1:11 'de eklendi ve 688 kez görüntülendi.

Muğla’nın Ortaca ilçesinde, vatandaşların geçişini zorlaştıran bozuk kaldırımda, Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerince düzenleme yapıldı.
Beşköprü Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan bozuk kaldırım, vatandaşlardan gelen taleplerin ardından düzeltildi. Mahalle esnaflarından Şahin Özbilen ile Engelliler ve İnsan Hakları Araştırma Derneği Başkanı Zeynel İncesu, ilçenin en işlek caddelerinden biri olan Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bozuk kaldırımdan vatandaşların geçmekte zorlandığını, engelli bireylerin ise kaldırımı kullanamadığını fark ederek Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden talepte bulundu.
Durumun aktarılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışma başlattı. Ekipler, kaldırımı yükselterek, mermer kapladı.
Mahalle esnaflarından Şahin Özbilen; “burası ilçenin en işlek, yaya trafiğinin çok olduğu bir cadde, kaldırım seviyesi diğerlerine göre alçaktı. Eski kaldırımda küçük çukurlar oluşmuştu. Gelip geçenlerin zorlandığını, engelli vatandaşların ise yolunu değiştirdiğini fark ettik. Durumu yetkililere bildirdik, özellikle engelli vatandaşların bu yolu kullanamadığını söyledik. Kısa sürede sorunu çözen yetkililere teşekkür ediyorum” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 21 Şubat 2018 / 08:44

bu kadar imkan,personel ve ekipman var iken bu tür sorunları vatandaştan önce tespit edecek mekanizmalar olmalı,
Ortaca’nın en eski ana arteri olan Cengiz Topel Caddesi ile Ortaca Dalaman yolunun kesiştiği batı tarafta (eski karakol köşesi) bir plan hatası var,lokantacı Allah rızası için bir kütük koymuş,orayı da bırakın engelliyi normal insanların kullanacağı hale getirin lütfen,