Ortaca’da aile faciası « Hamle Gazetesi

Ortaca’da aile faciası

Bu haber 08 Mayıs 2013 - 18:08 'de eklendi ve 1.041 kez görüntülendi.

ortacaailefaciasi123154641Ortaca’da evden kovduğu kızı ve babasının sığındığı eve gelen Erdal K. pompalı tüfekle eve kurşun yağdırdı. Facianın eşiğinden dönülen olayda, şans eseri yaralanan olmadı.
Haber Merkezi
Ortaca’da evden kovduğu kızı ve babasının sığındığı eve gelen Erdal K. pompalı tüfekle eve kurşun yağdırdı. Facianın eşiğinden dönülen olayda, şans eseri yaralanan olmadı. Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz hafta içi Erdal K.(40), kızı Sümeyye K’yi (19) para vermesi için dedesi Ali K.’nin yanına gönderdi. dede Ali K. oğlunun bu isteğini geri çevirince sinirlenen Erdal K. kızı Sümeyye K. ve babası Ali K.’yi dövdü ve evden kovdu. Sokakta kalan Dede-torun, Sümeyye K.’nın sözlüsü Kaan T.’nin evine sığındı.
Kızı ve babasının kaldıkları evi öğrenen Erdal K. geçtiğimiz gün telefonla Kaan T.’nin annesini aradı ve kızı ile babasını evden çıkarmasını söyledi. Red cevabı alıncada tehdit etti.
Anneyi tekrar arayan Erdal K. yine red cevabı alınca, akşam saatlerinde ailenin yaşadığı Cumhuriyet Mahallesindeki eve geldi ve sokakta aileye hakaretler yağdırdı. Ardından Erdal K. arabada bulunan pompalı tüfekle eve ateş etmeye başladı.
Mutfakta bulunan Erdal K.’nın kızı Sümeyye K.’nın kendisini güçlükle mutfakta dışarı attığı öğrenilirken, 14 el ateş eden Erdal K.’nın sıktığı kurşunlardan 7 tanesi eve isabet etti.
İhbar üzerine evin önüne gelen Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Erdal K.’yı güçlükle göz altına aldı. Sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen Erdal K. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Erdal K.’nın serbest bırakılma haberini alan aile olaya tepki gösterirken, Erdal K.’nın kendilerini hala tehdit ettiği, serbest bırakılmaması gerektiği ve can güvenliklerinin olmadığı gerekçesiyle tekrar savcılığa başvurdular.
Erdal K. 19 yıl önce dünyaya gelen kızı Sümeyye K’yi doğduğunda o sırada Almanya’da yaşayan babası Ali K.’nın üzerine kayıt ettirdiği ve nüfusta kızı Sümeyye ile kız kardeş olarak gözüktüğü ileri sürüldü. Geçici işlerde çalışan Erdal K.’yı babası Ali K.’nın baktığı, sık sık alkol alan ve daha öncede çeşitli saldırı suçlamaları ile hakim karşısına çıktığı, kızı Sümeyye K.’yı da daha önce defalarca dövdüğü iddia ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.