Ortaca Kent Konseyi’nden yardım kermesi

Bu haber 15 Mayıs 2013 - 21:03 'de eklendi ve 811 kez görüntülendi.

ortacakentkonseyi1321321654Ortaca Kent Konseyi Kadın Meclisi, Anneler Günü dolayısıyla yardıma muhtaç öğrencilere yardım amacıyla üç gün sürecek kermes düzenledi.
Haber Merkezi
Ortaca Kent Konseyi Kadın Meclisi, Anneler Günü dolayısıyla yardıma muhtaç öğrencilere yardım amacıyla üç gün sürecek kermes düzenledi. Yapılan etkinlikte Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin yapmış oldukları turunç reçellerini satışa sunup, evde üretime ve aile geçimine katkıda bulunan bayanların yaptıkları yiyecekleri ve el becerilerini kermes alanında satarak aile bütçesine katkıda bulunacak. Yapılan etkinliğin açılışına Ortaca Belediye Başkan Vekili Cemil Durak, CHP eski Millet vekili Ali Arslan, CHP İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, Ortaca İş Bankası Müdürü Yasemin Karakuş, Sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Konu ile ilgili olarak bir açıklamada bulunan Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Ülker Pamuk; “ Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak öncelikle tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Kadınlarımız evde üretime katkıda bulunmaya çalışan kadınlarımızın ürettikleri el emeği ürünlerini maddi değere çevirip, aile bütçesine katkıda bulunmak için buradalar. Bizde Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak yapmış olduğumuz turunç reçellerini satarak elde edilen gelir ile ihtiyaç sahibi öğrencilerimize eğitimlerinde katkısında bulunmak amacıyla bu kermesi düzenledik. Kadınlarımızın toplumsal yaşamında üretimi, kültür, sanat alanlarında yer almalarını sağlamak, birlikte olma, yardımlaşma duygularını geliştirmek amacıyla kermes düzenledik. Açılışımıza gelen ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.