Ortaca Devlet Hastanesi ihalesi yapılıyor

Bu haber 12 Eylül 2013 - 23:18 'de eklendi ve 1.205 kez görüntülendi.

ortacahastanesi13213561321654132Ortaca’ya 100 Yataklı Devlet Hastanesi ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi inşaatı işi 22 Ekim 2013 tarihinde saat 15.00 de ihale ediliyor.
Haber Merkezi
Ortaca’ya 100 Yataklı Devlet Hastanesi ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi inşaatı işi 22 Ekim 2013 tarihinde saat 15.00 de ihale ediliyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ak Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden, uzun bir mücadele süreci yaşadıklarını, bu güne kadar sürecin her safhasında çıkan problemlerle birebir ilgilendiklerini, 100 yataklı Devlet Hastanesinin bölgenin ihtiyaçlarına ve sağlık turizmine de cevap verecek şekilde planlandığını ve modern teçhizatla hizmet vereceğini ifade ettiler.
Boğa ve Özden, Ortaca Devlet Hastanesinin hizmete girmesiyle bölgedeki vatandaşlarımızın Fethiye ve Muğla Devlet Hastanelerine taşınmaktan kurtulacaklarını ve sağlık hizmetini kendi bölgelerinde ikametlerine yakın bir alanda alabileceklerini, bu hizmetin aynı zamanda Fethiye ve Muğla Devlet Hastanelerinin yoğunluğunu da azaltacağını ifade ettiler.
Diğer taraftan Muğla Üniversite Araştırma Hastanesinin de ihale çalışmalarının devam ettiğini ve bu çalışmanın da sonuçlanmasıyla Muğla’nın sağlık alt yapısı alanında önemli oranda sorunlarını halletmiş olacaklarını belirten AK Parti Muğla Milletvekilleri, “Muğla’nın Adli Tıp hizmeti daha önce İzmir’den alınırken, Yerkesik’te Adli Tıp Şubesi açılarak hemşerilerimizin iki gün ve bazen daha fazla adli tıp kapılarında beklemeleri önlenmiştir” dediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.